Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Сонце світитиме недаремно!

28.03.2012

12 нових робочих місць і чималий внесок у розвиток своєї громади можуть уже в цьому році отримати жителі Рівненської сільради Генічеського району. Саме тут, на території колишнього села Малинівки, планується побудувати комплекс сонячних електростанцій. У лютому виконкому сільради був представлений проект містобудівної документації даного об'єкта, обговорення якого ще продовжується.
За словами представника ТОВ «Грінвей Енерджі» Володимира Бондаря, загальна потужність комплексу сонячних електростанцій становитиме 10 МВт, однак зараз мова йде про перший етап будівництва – частини комплексу з потужністю у 2 МВт. Він додав, що подібні об'єкти вже створені або будуються в Криму, у Вінницькій та Одеській областях.
– 29 лютого в Києві була укладена попередня угода про фінансування будівництва цього комплексу з чеською стороною. Чехів проект дуже зацікавив, – прокоментував «Новому дню» голова Рівненської сільради Олег Мельницький. – В селі ідея створення сонячної електростанції викликала чимале зацікавлення і підтримку. Всі говорять, що вперше за багато років мова йде не про знищення, а про створення нового потужного об'єкта. До того ж, це дасть нам додаткові робочі місця і кошти для розвитку села. Якщо інвестиції у перший етап будівництва становитимуть 5 млн. евро, то сільрада отримає від цього 10% – близько 5 млн. гривень, які можна буде направити на встановлення автономних котлів та ремонти покрівель у дитсадках, капремонт доріг тощо. Дай Боже, щоб усе вийшло!
Як підкреслив сільський голова, сільрада вже виділила близько 20 гектарів землі ТОВ «Грінвей Енерджі» для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування майбутнього комплексу сонячних електростанцій. Зараз чеські інвестори здійснюють аналіз проекту. Очікується, що будівництво першого етапу комплексу займе не більше двох місяців, а розпочати свою роботу він повинен уже до кінця 2012 року.

Олександр Пітоєв (Новий день. – №12 (5006). – 15.03.2012)

Екологічний календар