Новини. Події

30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...

Детальніше...

21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...

Детальніше...

12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА

12.03.2025

«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. Моніторинг стану об'єкту триває», — повідомляє ДСНС України.

Попри ліквідацію надзвичайної ситуації, на території станції чергуватиме підрозділ ДСНС, включно з верхолазами. Радіаційний та тепловізійний моніторинги також буде продовжено. Наступний крок — ретельний аналіз пошкоджень Арки НБК*, зазначили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

Нагадаємо: вночі 14 лютого російський ударний безпілотник із фугасною бойовою частиною влучив в укриття Чорнобильської атомної електростанції. За даними ДСНС, радіаційний фон на майданчику був у нормі.

О 21:30 вдалося локалізувати загоряння заповнювача зовнішньої обшивки арки НБК. Радіаційний фон у Зоні відчуження був у нормі та контролюється за допомогою автоматизованої системи моніторингу в безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації — щохвилини.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що російський безпілотник «Герань», який влучив у саркофаг на ЧАЕС, летів на висоті 85 метрів. На такій висоті радари не можуть відстежити дрони. Пізніше він поінформував, що цей "шахед" з фугасним зарядом, який запустила російська армія на Чорнобильську АЕС, ніс щонайменше 50 кг вибухівки.

Україна закликала МАГАТЕ активізувати зусилля для запобігання атакам РФ на ядерні об'єкти через атаку Росії на арку укриття 4-го енергоблока ЧАЕС.

Під час позачергового засідання Асамблеї Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля вирішили виділити 400 тисяч євро з адміністративного бюджету. Гроші спрямують на дослідження пошкодження Арки нового безпечного конфайнменту (НБК).

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ). Зазначається, що рішення прийняли спільно із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Державним агентством з управління зоною відчуження.

Це перший крок у співпраці з міжнародними партнерами для відновлення нормального функціонування Арки НБК.

«Відновлення функціонування конфайнменту — це величезний виклик. Є ймовірність, що усунення наслідків російської агресії потребуватиме більше коштів, аніж сьогодні є на Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля», — сказала міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

*Новий безпечний конфайнмент (скор. НБК, англ. New Safe Confinement — «Нова захисна оболонка») — ізоляційна аркова споруда над зруйнованим унаслідок аварії четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС; цей об'єкт накрив собою застаріле «Укриття». Арка стала найбільшою у світі рухомою наземною спорудою.





Екологічний календар