Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Хід будівництва Антонівської "Зеленої школи" перевірили представники Міністерства закордонних справ Фінляндії та НЕФКО

20.06.2016

Представники Міністерства закордонних справ Фінляндії та НЕФКО і представники обласної та міської влади перевірили хід будівництва Антонівської "Зеленої школи".

Екошкола, як ще називають "Зелену школу", споруджується на базі Антонівської школи №21. Нагадаємо, що проект реалізується представництвом НЕФКО в Україні в рамках програми «Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки і енергоефективності (Україна) - Збірні переносні будинку для соціальної інфраструктури в Україні».

"Зелена школа", - відзначає директор Антонівської ЗОШ №21 I-III ступенів Галина Лугова, - будується з урахуванням усіх технологій енергозбереження. Зокрема, заклад буде обладнаний сучасною системою рекупераії повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку та зберігатиме тепло взимку та сонячними батереями, що будуть розташовані на даху школи".

Приміщення "Зеленої школи", зазначає Галина Лугова, вміщатиме до 200 учнів, що дасть можливість збільшити місткість навчального закладу вдвічі.

Посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен розповідає, у свою чергу, що у Фінляндії таких шкіл досить багато саме через те, що збірні будинки - а такою і є "Зелена школа" - досить зручні у використанні та відрізняються доволі довгим сроком експлуатації - до ста років. Плюс до всього, додає посол Міністерства закордонних справ Фінляндії, матеріал, із якого зроблений каркас будівлі, - дерево, що також грає не останню роль в утвердженні принципів екологічності.

"Каркас школи доставили із Фінляндії, наразі продовжуються будівельні роботи, які планують завершити до 25 серпня. Тобто, в експлуатацію школа буде введена 01 вересня 2016 року. Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу. Ми хочемо поділитися власним досвідом та знаннями, аби Україна переймала успішний досвід Фінляндії. "Зелена школа" є уособленням екологічного способу мислення. Поки що такий проект - єдиний в Україні, але щиро сподіваюся, що не останній", - додає пан Юхані Тойвонен.

За словами міського голови Володимира Миколаєнка, у планах - і зведення "Зеленої школи" у Комишанах, але вже виключно за кошти міського бюджету. "Гадаю, можна говорити не лише про впровадження такого проекту в Херсоні фіннами. Справа тут уже дещо в іншому - у налагодженні дружніх відносин між нашими країнами", - резюмує міський голова.

На зведення «Зеленої» школи з міського бюджету Херсона було виділено близько 2 млн грн, решту витрат - 3,5 млн - взяли на себе фінські фахівці.

Новий корпус школи передбачає сім класів, спальню, ігрову кімнати, читальний та актовий зал, туалети, які оснащені душовими кабінами. Про це повідомляє відділ громадських зв'язків Херсонської міської ради.

Джерело 

Екологічний календар