18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Екошкола, як ще називають "Зелену школу", споруджується на базі Антонівської школи №21. Нагадаємо, що проект реалізується представництвом НЕФКО в Україні в рамках програми «Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки і енергоефективності (Україна) - Збірні переносні будинку для соціальної інфраструктури в Україні».
"Зелена школа", - відзначає директор Антонівської ЗОШ №21 I-III ступенів Галина Лугова, - будується з урахуванням усіх технологій енергозбереження. Зокрема, заклад буде обладнаний сучасною системою рекупераії повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку та зберігатиме тепло взимку та сонячними батереями, що будуть розташовані на даху школи".
Приміщення "Зеленої школи", зазначає Галина Лугова, вміщатиме до 200 учнів, що дасть можливість збільшити місткість навчального закладу вдвічі.
Посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен розповідає, у свою чергу, що у Фінляндії таких шкіл досить багато саме через те, що збірні будинки - а такою і є "Зелена школа" - досить зручні у використанні та відрізняються доволі довгим сроком експлуатації - до ста років. Плюс до всього, додає посол Міністерства закордонних справ Фінляндії, матеріал, із якого зроблений каркас будівлі, - дерево, що також грає не останню роль в утвердженні принципів екологічності.
"Каркас школи доставили із Фінляндії, наразі продовжуються будівельні роботи, які планують завершити до 25 серпня. Тобто, в експлуатацію школа буде введена 01 вересня 2016 року. Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу. Ми хочемо поділитися власним досвідом та знаннями, аби Україна переймала успішний досвід Фінляндії. "Зелена школа" є уособленням екологічного способу мислення. Поки що такий проект - єдиний в Україні, але щиро сподіваюся, що не останній", - додає пан Юхані Тойвонен.
За словами міського голови Володимира Миколаєнка, у планах - і зведення "Зеленої школи" у Комишанах, але вже виключно за кошти міського бюджету. "Гадаю, можна говорити не лише про впровадження такого проекту в Херсоні фіннами. Справа тут уже дещо в іншому - у налагодженні дружніх відносин між нашими країнами", - резюмує міський голова.
На зведення «Зеленої» школи з міського бюджету Херсона було виділено близько 2 млн грн, решту витрат - 3,5 млн - взяли на себе фінські фахівці.
Новий корпус школи передбачає сім класів, спальню, ігрову кімнати, читальний та актовий зал, туалети, які оснащені душовими кабінами. Про це повідомляє відділ громадських зв'язків Херсонської міської ради.
Джерело