30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
НЕЗАЛЕЖНА ГРОМАДСЬКА ЕКОЛОГІЧНА РАДА
Херсонської області
73024 м. Херсон, вул.. Дніпровська, 2. Центр екологічної інформації.
тел (0552) 22-44-30, (0552) 27-06-07; e-mail: groman@tlc.kherson.ua , kherson.eco@gmail.com .
20 грудня 2016 р. № 29/16
Міністру екології та природних ресурсів України
Семераку О.М.
Шановний Остапе Михайловичу!
Ми з розумінням сприймаємо реальність ситуаційної невизначеності щодо прийняття рішення по створенню під егідою Міністерства екології та природних ресурсів України експертно-аналітичної групи з вивчення техногенно-екологічних та гідрологічних проблем в басейні р. Вірьовчана.
Ми розуміємо, що ця ситуаційність спровокована і введенням в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» практично з 1 січня 2017 року та реформуванням системи управління водними ресурсами, а також ветуванням Президентом України надзвичайно важливих «євро-інтеграційних» законів - «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку».
В той же час відсутність відповідей на наші звернення (від Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області (лист від 13.07.2016 № 20/16) та від Херсонської обласної державної адміністрації (лист від 30.09.2016 № 45-5715/0/16/313 - це питання відслідковую, як радник голови обласної державної адміністрації з охорони навколишнього природного середовища на громадських засадах)), які б засвідчили принципову позицію Мінприроди щодо можливих засад вирішення проблем екологічного стану басейну р. Вірьовчана в межах Херсонської області, стримує у формуванні конкретних завдань відповідних екологічних програм з належними обсягами фінансування, термінами виконання та відповідальними за їх виконання і Херсонську міську раду, і Білозерську районну державну адміністрацію, і Херсонську обласну державну адміністрацію, оскільки це питання є ключовим з позицій техногенно-екологічної безпеки життєдіяльності.
Тож з огляду на зазначене, просимо Вас, шановний Остапе Михайловичу, направити на наші адреси хоча б «проміжні» відповіді, в яких виказати Ваше бачення шляхів вирішення комплексу зазначених проблем, засади формування завдань, які мають вирішуватись на відповідних рівнях.
Ми готові опрацювати будь-які Ваші рішення або пропозиції щодо реальних засад взаємодії у вирішенні водогосподарських проблем Нижнього Дніпра, які залишились нам у спадок.
Ми сподіваємось на розуміння нашої позиції і подальшу плідну співпрацю.
З повагою
Голова Незалежної громадської
екологічної ради Херсонської області,
член Національної екологічної
ради України, к.х.н.
Г.М.Романенко