30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Велику групу браконьєрів у зоні антропогенних ландшафтів біосферного заповідника «Асканії-Нової» перехопили працівники державної служби охорони на чолі з директором «Асканії» Віктором Гавриленком. Йому зателефонував місцевий житель – він побачив, як 10 незнайомих чоловіків із розчохленими рушницями прочісують ділянку степу, де будь-яке полювання заборонене законом ще з 1985 року. Охоронці наукової установи вирішили перевірити сигнал, але щойно незнайомці побачили їхню машину, як посідали до джипа та мікроавтобуса і спішно залишили межу «забороненої зони», намагаючись зобразити такий собі безневинний пікнік на природі.
– Браконьєри, котрі виявилися бізнесменами зі Скадовського району та з Хмельниччини, були п'яні і налаштовані дуже агресивно. Коли я намагався пояснити, що знаходитися зі зброєю у зоні антропогенних ландшафтів не можна, то отримав у відповідь нецензурну лайку: «Пішов звідси на..., йо... природоохоронець». З огляду на небезпеку силового протистояння, співробітники Державної служби охорони заповідника самотужки не затримували, а викликали міліцію. З Чаплинського РВ УМВС нас уже поінформували про початок досудового розслідування, – розповів директор «Асканії-Нової» Віктор Гавриленко. – Відстрілочні картки людям зі зброєю жодна мисливська організація у Чаплинському районі не виписувала. Заблукати й помилково потрапити до заповідника вони також не могли, оскільки про заборону полювання сповіщають встановлені навколо шлагбауми та попередження.
Заповідні степи у час сезонної міграції перелітних птахів притягують до себе нелегальних мисливців, як магніт. Тільки зараз тут відпочиває й підгодовується близько 7 тисяч білолобих гусей та 2,5 тисячі казарок, та й узагалі пізньої осені й взимку на «острівку безпеки» птаство сідає на перепочинок цілими зграями. Вистежувати його не треба – стріляй, скільки забажаєш, якщо, звісно, совість дозволить. От на тих, у кого з совістю не все в порядку, і полює охорона «Асканії».
Сергій Яновський (Новий день. – №1 (5048). – 03.01.2013)