Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Де посадити молодий ліс?

17.10.2011

Якщо не засаджуватимемо молодим лісом яри, балки та інші малодоступні місця, непридатні для вирощування сільгоспкультур та іншого господарського використання, то згодом можемо розпрощатися з цілющим повітрям, мисливством та відпочинком на лоні дикої природи. В Горностаївському районі, наприклад, щорічно площа молодого лісу збільшувалася до 20 гектарів, а в наступному році вона може... скоротитися до критичної межі.
Чому так сталося, більше знає лісничий Горностаївського лісництва ДП «Каховське лісове господарство» Дмитро Фєлічкін. «Всебічно вивчили питання розширення лісових угідь, дійшовши висновку, що в районі під майбутній ліс можна відвести майже 300 гектарів пошкодженої ерозією землі. Нас у цьому важливому питанні всебічно підтримала районна влада, а в Херсоні одна зі служб... «зарубала». Та на півдорозі ми не зупинимося! Адже йдеться не лише про збільшення лісових масивів, а й про чисті легені степового краю!».
На думку лісівників, причина полягає зовсім в іншому. Можливо, хтось із товстосумів поклав око на мальовничі балки та яри. А коли буде дозволена купівля-продаж землі, то грошовиті пани дадуть про себе знати!
Чомусь у Херсоні не взяли до уваги й те, що горностаївські лісівники володіють багаторічним досвідом вирощування лісу. З кожним роком гостріше дається взнаки проблема несанкціонованої вирубки акацій, гледичії, маслин, тополь і верб у лісосмугах. Якщо це варварство не припинити, то майбутні покоління можуть опинитися в спекотній пустелі!

Микола Гурепко (Новий день. - №42 (4984). - 13.10.2011)

Екологічний календар