30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Понад пять тисяч лебедів та качок зазимували цього року на чорноморському узбережжі Херсонщини, завдячуючи тому, що мілини в Джарилгацькій, Тендрівській та Ягорлицькій затоках не замерзли. Січневий огляд місць зимівлі співробітниками Чорноморського біосферного заповідника дозволив дійти висновку, що загалом птахи почуваються добре. А випадки їх загибелі якщо і є, то вони лише поодинокі.
- Штучної підгодівлі ті ж лебеді зазвичай не потребують - для виживання взимку їм потрібно лише, щоб прибережна частина моря була вільна від криги. Тоді з глибини у 0,7-1 метр вони зможуть діставати свій корм і спокійно дочекатися тепла. А от холодні зими з тривалим льодоставом для цих красивих птахів, які вчасно не відлетіли у теплі краї, - справжня трагедія. У середині 1980-х була одна подібна зима, і тоді загинули тисячі білих лебедів, - доповнив старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.
Утім, мешканцям прибережних сіл та міст Херсонщини і зараз трапляється нагода допомагати знесиленим птахам, які через хворобу чи травму не можуть самостійно добувати їжу. Нещодавно українські ЗМІ облетіла історія про родину зі Скадовська, котра до весни прихистила у себе лебедя - його знайшли біля берега Джарилгацької затоки, коли той відбивався від зграї голодних собак.
Сергій Яновський (Новий день. - №6 (5053). - 07.02.2013)