18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
У бібліотеці 14 вересня відбулася презентації одразу двох національних природних парків Херсонщини. Для студентів 1 курсу факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету було презентовано діяльність НПП «Олешківські піски» та НПП «Нижньодніпровський».
Гостями зустрічі стали:
- Алла Леонідівна Лазарєва, завідувач відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою НПП «Олешківські піски»;
- Тетяна Валеріївна Імприч, провідний фахівець з екологічної освіти НПП «Нижньодніпровський»;
- Олена Борисівна Шакало, провідний інженер з охорони природних екосистем відділу державної охорони природо-заповідного фонду НПП «Нижньодніпровський».
Студенти дізналися, що херсонські парки створені з метою збереження цінних природних територій, які мають важливе прироохоронне та наукове значення. І це не дивно, адже Олешківські піски – це найбільша в Україні та друга в Європі пустеля, а нижня течія ріки Дніпро (територія парку «Нижньодніпровський») зберегла свій природний стан, порівняно з верхньою течією р.Дніпро. Крім того на території НПП «Нижньодніпровський» розташовані водно-болотні угіддя міжнародного значення, які визначені Рамсарською конвенцією (1987 рік).
Під час презентації студенти також дізналися багато нового про флору та фауну парків.
Зустріч відбулася напередодні Дня туризму, адже саме завдяки красі та багатствам парків на Херсонщині набирає обертів розвиток зеленого туризму.
Маємо надію, що такий екскурс першокурсників у природоохоронне життя Херсонщини надихне їх на плідне навчання, написання актуальних наукових робіт та подорожі рідним краєм.