18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
У Центрі екологічної інформації відбулося засідання учнівського екологічного клубу «Дивосвіт». Учнів з різних шкіл об’єднує любов до природи та бажання захищати навколишнє середовище.
Цього разу зустріч була присвячена найхолоднішому континенту планети. Антарктиду відкрила експедиція 28 січня 1820 року. Протягом ХІХ - початку ХХ століття відбулося ще кілька дослідницьких експедицій. У 1959 році було створено Антарктичний договір – міжнародну угоду щодо забезпечення наукових досліджень та збереження миру на континенті. Після цього почали з’являтися науково-дослідницькі станції. З 1996 року діє і українська – «Академік Вернадський».
Крім історії континенту, учасники клубу «Дивосвіт» більше дізналися про флору та фауну Антарктиди. Але основна увагу була прикута до екологічних проблем:
- озонова діра;
- вилов риби;
- туризм та відсутність будь-якого еколого-освітнього виховання;
- наслідки господарської активності наукових станцій.
Разом з учнями ми обговорили негативні наслідки людської активності відносно Антарктиди. А також спробували знайти шляхи розв’язання основних екологічних проблем континенту. Чудовим доповненням бесіди стали відеоролики та література з фондів бібліотеки.