18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
12 травня весь світ відзначатиме День мігруючих птахів. Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів. Офіційно він був проголошений в 2006 році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з популяризації ідей збереження різноманіття птахів, серед яких значна частина видів є мігруючими.
Для України, і зокрема Херсонщини, збереження мігруючих птахів є дуже актуальним, адже частина видів відлітає на зимівлю в теплі країн з України (ластівка, шпак, лелека, грач, чайка, стриж, жайворонок, дрізд).
Крім того, саме на території Херсонської області розташований Чорноморський біосферний заповідник, який відіграє надзвичайну роль для птахів під час міграцій, адже він знаходиться на перехресті двох потужних міграційних шляхів, один із яких пролягає долиною Дніпра, а інший — північним узбережжям Чорного та Азовського морів. Під час тривалого перельоту з півночі на південь птахи можуть зупинитися на території заповіднику, щоб перепочити. Ще один чинник, який зумовлює величезне значення заповідника для мігруючих водоплавних та прибережних птахів, — це багатство його кормової бази.
Птахи — це невід’ємна частина природи, яку ми зобов’язані захищати та берегти. Не забуваймо про це.