18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Міжнародний день захисту морських ссавців вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів.
Цей День був заснований у 1986 році, коли вступив в дію мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC). Цей мораторій діє і до нині, і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м’ясом, заборонені. Сьогодні промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий «аборигенний промисел») та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.
Перш за все, День захисту морських ссавців — це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин і взагалі всіх морських ссавців, яких до тепер на нашій планеті збереглися всього 119 видів.
У багатьох країнах існують клуби та товариства любителів цих тварин, створюються морські заповідники, де їх життю нічого не загрожує.