Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Центр екологічної інформації – партнер проекту «Станіславські скелі без сміття»

31.07.2019

 

Херсонщина пишається тим, що має два моря та 19 річок, найбільшою з яких є сивий Дніпро. У літню пору південь приваблює місцевих відпочивальників та туристів з усіх куточків країни. Але мальовничі місця під час сезонного збільшення кількості населення швидко заростають небезпечним сміттям. Тому для Херсонщини питання перероблення та сортування сміття дуже актуальні.

Центр екологічної інформації книгозбірні веде системну просвітницьку роботу з питань культури поводження з відходами, організовує квести, ігри, тренінги, а також є активним учасником прибирань та «суботників» у Херсоні та області.

Цього року Центр виступив партнером проекту «Станіславські скелі без сміття», який передбачає організацію прибирання стихійних сміттєзвалищ на об’єктах природного заповідного фонду селищ Станіславське, Олександрівка та Широка Балка, а також проведення тренінгів, поширення інформації про культуру поводження з відходами. Проект буде реалізовуватися за кошти Чеської республіки, за підтримки ХОГО "Регіональна рада підприємців". Автор та реалізатор проекту – шкільна екокоманда Zero Waste School із ЗОШ №32 (м.Херсон).

Нещодавно учасники проекту Ольга Демченко (Zero Waste School), Тетяна Крючкова (НПП «Нижньодніпровський») та Юлія Тищенко (Центр екологічної інформації) зустрілися для обговорення важливого етапу проекту – його просвітницької частини. Колегіально вирішувався зміст та дизайн екопросвітницької інформації, розглядалися різні пропозиції та варіанти. Адже на прибраній території, в школах, садочках та в людних місцях планується розмістити інформацію, що мотивує. Учасники проекту планують саме візуально донести важливість відповідального ставлення до сміття та продемонструвати наслідки людської байдужості, щоб яскраво та нестандартно подана інформація допомогла засвоїти правила екологічної поведінки, мотивувала не смітити та берегти довкілля.

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища повинно стати нормою життя для кожного. Одноразові пластикові вироби – пакет, пляшка чи стаканчик, покинуті на галявині, – без нас не матимуть шансів потрапити на сміттєзвалище чи на цивілізоване перероблювання. Вони будуть сторіччями отруювати землю та воду, якщо ми не втрутимося…


                малюнок №1







Екологічний календар