Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Гостре питання

13.05.2020

2020 рік оголив нагальні питання, які до того довго були наче важливими, але геть не помітними.  З пандемією, стрімко зросли масштаби використання засобів захисту (перчатки, мед маски). Уповільнюючи розповсюдження коронавірусу всі дружньо забули, що все те, що контактувало з рідинами людини обов'я має за певним протоколом йти на утилізацію, а не викидатися до загального сміття. Перероблення медичних відходів — непросте завдання, яке несе колосальні ризики, пов'язані з поводженням з такими відходами, але інакше ніяк, адже це бомба уповільненої дії.
Медичні відходи, які підлягають утилізації, можна розділити на 3 класи:
Клас А: малонебезпечні відходи, які не забруднені продуктами біологічних рідин від хворих. До цієї ж категорії можна віднести списаний лікарняний інвентар, харчові відходи, халати, бахіли, рукавички не забруднені небезпечними речовинами.
Клас Б: до цього касу відносять потенційно інфіковані відходи, які могли бути або були забруднені біологічними рідинами пацієнтів: це органічні та неорганічні операційні відходи, виділення хворих, перев'язувальні матеріали, маски.
Клас Г: найбільш небезпечні медичні відходи, засоби для дезінфекцій, цитостатичні препарати, голки від шприців, скло від ампул, фармацевтичні відходи – тара від ліків, прострочені препарати, абощо.
Медичні маски перші претенденти заполонити довкілля, їх чимало, матеріал штучний, Вже зараз є непоодинокі випадки покинутих на вулиці засобів індивідуального захисту.  Виготовлені з поліпропілену, вже мало чим поступаються у забрудненні навколишнього середовища пластиковим пакетам. Щобільше, вони додатково несуть загрозу поширення бактерій та вірусів. Тому просто викинути маску в урну чи смітник – це ніяк не позбутися "проблеми".
Адже медичні відходи категорії В (це потенційно інфіковані маски, рукавички, медичний одяг, інші предмети, що могли контактувати з інфікованими рідинами тощо) мають бути герметично запаковані, обов’язково знезаражені й вже після цього передані на підприємства, що мають спеціальну ліцензію та відповідне сертифіковане обладнання, для подальшої безпечної утилізації (спалювання у печах при високій температурі).
Зараз, навіть якщо Ви прагнете, безпечно позбавитися від використаних засобів захисту, Ви просто не маєте такої можливості. Тож зі смітників та вуличних урн південний вітер розносить маски вулицями, парками, потроху заносить й у Дніпро.

Ще важливо пам'ятати, що утилізація небезпечних відходів платна послуга, тому декого спонукає до зловживань. Свіжий сумний приклад:
У Києві СБУ 30.04.20 викрила протиправну діяльність компанії, що спеціалізується на утилізації небезпечних медичних відходів і працює по всій країні. На підставі додаткових угод, укладених нашвидкуруч на початку карантинних заходів, порушуючи усі можливі норми та правила утилізації небезпечних відходів, цей підрядник вивозив медичні відходи з інфекційних лікарень м. Києва на сміттєзвалище Вишгородського р-ну Київщини. Джерело 
Майже одразу з введенням карантину на сайті президента стали з’являться різні петиції щодо організації збору та утилізації медичних відходів, що на продукувало населення.
Актуальні петиції:
Київ 
Маріуполь 
Запоріжжя 
Хмельницький 
Миколаїв
Полтаву можна привітати, вони вже зібрала необхідну кількість голосів, а от в Херсоні навіть не опублікували петицію (подано від Машкова О.В.). Ми слідкуємо за розвитком подій й дякуємо Суспільному телебаченню за увагу до актуальної та важливої теми. Ось сюжет в якому Керівниця Екоцентру надала коментар щодо теми медичних відходів. 

Екологічний календар