Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Центр екологічної інформації закликає відмовитися від пакетів!

16.06.2021

Незабаром Херсон долучиться до святкування Всесвітнього дня відмови від поліетиленових пакетів. Йдеться про 3 липня, і, за збігом, цього року на це число припадає ще й інша дата «екологічного» календаря – День Дніпра. Зазвичай 3 липня в багатьох країнах світу і покупці, і підприємці відмовляються користуватися пакетами.

Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки пропонують відмовлятися від поліетилену креативно! Уже давно ні для кого не секрет, що ходити на шопінг можна з багаторазовими текстильними торбинками та авоськами. Зараз вони дуже популярні, їх можна знайти на будь-який смак: є нейтрального кольору, а є, навпаки, – різнокольорові та з цікавими принтами. Хтось торбинки купує, а дехто створює власноруч! От до останніх ми й звертаємось. Якщо ви самі шиєте торбинки-шопери, приносьте їх на виставку, відкриття якої планується саме на 3 липня. Також можна принести торбинку, яку ви придбали, замовили або отримали у подарунок, якщо вона ексклюзивна і має якийсь незвичайний вигляд або з нею пов’язана цікава історія чи спогад. Торбинки приймаються протягом 2 тижнів у Центрі екологічної інформації (ІІІ поверх). Якщо виникнуть питання, телефонуйте: (0552) 22-44-30.

І наостанок трохи фактів. Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», а 7 червня Президент підписав його під час форуму «Україна 30. Екологія». У Законі йдеться про заборону розповсюджувати (як продаж, так і безкоштовне розповсюдження) у мережах роздрібної торгівлі легкі та надлегкі пакети, стінки яких завтовшки до 50 мікрометрів.

У більшості європейських країн вже давно діють подібні обмеження. Там замість поліетиленових користуються паперовими або пакетами, які виготовлені з біорозкладних біополімерів із додаванням крохмалю. Відомо, що пластикові пакети та плівки розкладаються від 100 до 500 років, при тому, що «життя» одного пакета в середньому триває 25 хв. Екологи б’ють на сполох – уже зараз вміст мікрочастинок пластику знаходять у водах Чорного моря. І звичайно, на макрорівні пакети теж шкодять природі, зокрема братам нашим меншим. Птахи, тварини й риби заковтують їх і вмирають у муках.
В Україні заборона тонких пластикових пакетів відбулася згідно з рекомендаціями, які діють в ЄС. Українські можновладці нарешті звернули увагу на проблему забруднення довкілля, і, як результат, уже 1 січня 2022 року покупці, реалізатори та власники магазинів повинні будуть перейти на більш екологічне упакування.

Співробітники Центру екологічної інформації пропонують не чекати, доки закон увійде в дію, а вже сьогодні поступово відмовлятися від поліетилену. Під час виставки екоторбинок будемо не тільки милуватися експозицією, а й говорити про екологічні альтернативи поліетилену, чим його замінити, щоб це було зручно людям, але безпечно для навколишнього середовища.





Екологічний календар