18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки вже давно зарекомендували себе як майстрів на всі руки: і суботники влаштовують, і сортуванню сміття навчають, і про екоальтернативи розповідають.
Так, 28 травня у Скадовську відбулася нарада Громадської ради при місцевій Районній державній адміністрації. Від Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) було запрошено і нашу колегу, керівницю Центром екологічної інформації Юлію Тищенко.
Під час засідання обговорювали готовність Скадовська до початку курортного сезону, говорили, зокрема, і про проблему вивезення сміття. Із 2017 року плата за вивіз сміття у місті зросла на 54%, громадяни, звісно, обурюються такому збільшенню тарифів. За словами Юлії Тищенко, єдиний вихід із цієї ситуації – це зменшення відходів шляхом сортування сміття. Якщо здавати на переробку та утилізацію все, що можна переробити, то і вміст сміттєвого пакета значно зменшиться. «Паперові відходи – на макулатуру, для скляних пляшок й іншої тари також є пункти прийому, контейнери для ПЕТ-пляшок є чи не на кожному подвір’ї. Також на переробку приймаються алюмінієві банки та жерстяні бляшанки, але ще є дуже багато фракцій, які у маленьких містах немає, куди здати», – розповідає пані Юлія. Вона поділилася досвідом Херсона, де активісти та волонтери спочатку починали з того, що надсилали поштою неперероблювані відходи на утилізацію («паперові» стаканчики, Тетра пак-упаковки, пакети-«маєчкі»). Наступним кроком стало відкриття Сортувального центру, куди можна здати 37 видів сміття.
Нагадаємо, з осені 2011 року Скадовськ має статус курорту державного значення. Крім цього, місто вже давно позиціонує себе як дитячу здравницю. Тому курс на екологічність – це не забаганка окремих активістів, а нагальна потреба, й до того ж – законодавчо обґрунтована.
Наступного дня співробітники Гончарівки провели тренінг на свіжому повітрі для волонтерів ГО «А що зробив ти?» у Новій Каховці. Серед хвойних лісів на екопікніку Юлія Тищенко ділилася лайфхаками з сортування сміття та порадами щодо того, як можна провести відпочинок на природі без одноразового пластикового посуду. Найбільше активістам сподобався лайфхак із формами для випікання з фольги. Їх пані Юлія радить використовувати замість одноразового посуду і насипати туди поп-корн, горішки та інші «хрустики». Потім тару з фольги можна легко помити та висушити й використовувати ще багато разів. Все ж краще, аніж пластикові тарілки!
Крім того, під час зустрічі відмітили, що після відпочинку на природі місце привалу потрібно залишати чистим. Наче такі прості й очевидні істини, але після сезону відпочинку волонтери з наших лісів та пляжів виносять силу-силенну сміття!
Наостанок додаємо, що співробітники Центру екологічної інформації дуже раді бачити відвідувачів у стінах бібліотеки, але не відмовлять і у проханні прийти в гості та провести екологічний лікнеп «на виїзді». Тож звертайтеся за телефоном (0552) 22-44-30.