Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Авокадо у херсонському Ботсаду

27.10.2021

Цими вихідними давній друг та партнер Центру екологічної інформації Ботанічний сад при ХДУ отримав від ГО «Пласт», теж наших однодумців, живі подарунки.  Пластуни подарували Ботсаду 7 екзотичних рослин, 4 з яких це авокадо!

У однієї з вихованок «Пласту» вдома вирощували екзотичні рослини, яким вже стало затісно у їх горщиках. Пластуни дізналися, що у Ботанічному саду є теплиця та вирішили віддати рослини в добрі руки. Символічно, що урочиста передача дерев сталася саме у Всесвітній день здорового харчування, адже дієтологи завжди відмічали корисні властивості авокадо. Усі рослини були вирощені власноруч з насіння або саджанців, зараз їм від 1,5 до 3 років.

Наукові співробітники Ботанічного саду розповіли, що вони пересадять авокадо до великих горщиків, перезимують рослини у теплиці, а навесні їх пересадять у відкритий грунт до наступної осені. 

Ми будемо спостерігати за ними, таких екзотичних рослин у колекції Ботсаду ще не було, і ми не знаємо, як вони будуть пристосовуватися до клімату півдня України, - ділиться співробітниця Валерія Іванець.

Також пластуни планують з часом передати до Ботсаду вирощене у квартирі деревце гранату.   

Співробітники Екоцентру Гончарівки підтримують таке «екологічне» хобі юних активістів, адже дерева - наші мовчазні друзі. Вони дарують нам і плоди, і затінок у літку, і  чисте повітря. Зважтеся і ви на експеримент з вирощування екзотичних рослин, а Гончарівка обовязково надасть вам інформаційну підтримку.

Екологічний календар