Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Увага! Збір батарейок у Центрі екологічної інформації завершено!

04.11.2021

Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки припиняють збір відпрацьованих батарейок, який тривав 5 років. Ми тимчасово змушені відмовляти екосвідомим користувачам, які приносять батарейки на утилізацію, через те, що наразі їх нікуди відправляти.

Справа в тому, що раніше ми співпрацювали з кур’єрською службою херсонського підприємця Юрія Багненка, який разом з однодумцями організував точки безкоштовного прийому батарейок у школах, бібліотеках та адмінустановах, а також налагодив усю навігацію з їх збору. 5-літрові пляшки з відходами зберігалися в офісі волонтера, а згодом – в ангарі КП «Гарантія». На жаль, підприємство далі не може накопичувати у себе батарейки: в Україні вони не переробляються та не утилізуються, а надсилати їх за кордон дуже дорого. Захоронити в ґрунт або викинути на смітник теж не можна: вони виділяють отруйні речовини і неабияк шкодять довкіллю. Відомо, що одна пальчикова батарейка отруює 16 м2 території навколо себе: земля стає неродючою, вода – непридатною для пиття та поливу, тварини на цій місцевості гинуть.  

Але в Херсоні залишається кілька локацій, де поки можна здавати батарейки: в «Епіцентрі», ТРЦ «Фабрика» (у супермаркеті «Сільпо» і в магазині меблів та побуту «JYSK»), а також у «Сільпо» в центрі міста, у будівлі ЦУМу. Платно можна здати батарейки й у Сортувальому центрі SV «GreenLine» за адресою: вул. Робоча, 64б, одна батарейка – 2 грн.

Крім цього, завжди можна звернутися до ініціативної групи «Батарейки, здавайтесь!» з м. Дніпра. Наразі це – єдина громадська організація в Україні, яка налагодила механізм доставки батарейок на завод із переробки відпрацьованих елементів живлення та акумуляторів у Європі (завод «GreenWEEE» у Румунії). З 2016 року ГО запустила проєкт «Коробочки», завдяки якому можна здати за раз 10 кг батарейок. Для цього необхідно замовити спеціальний бокс. Послуга коштує 5 000 грн., але сюди входить транспортування батарейок просто до місця утилізації. Завод при отриманні боксу звітує про доставку та подальшу переробку небезпечних відходів.

Тому обирайте, зважуйтесь та шукайте компроміси! Головне – не бути байдужими та не викидати ці небезпечні відходи разом з іншим сміттям!

Екологічний календар