18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки припиняють збір відпрацьованих батарейок, який тривав 5 років. Ми тимчасово змушені відмовляти екосвідомим користувачам, які приносять батарейки на утилізацію, через те, що наразі їх нікуди відправляти.
Справа в тому, що раніше ми співпрацювали з кур’єрською службою херсонського підприємця Юрія Багненка, який разом з однодумцями організував точки безкоштовного прийому батарейок у школах, бібліотеках та адмінустановах, а також налагодив усю навігацію з їх збору. 5-літрові пляшки з відходами зберігалися в офісі волонтера, а згодом – в ангарі КП «Гарантія». На жаль, підприємство далі не може накопичувати у себе батарейки: в Україні вони не переробляються та не утилізуються, а надсилати їх за кордон дуже дорого. Захоронити в ґрунт або викинути на смітник теж не можна: вони виділяють отруйні речовини і неабияк шкодять довкіллю. Відомо, що одна пальчикова батарейка отруює 16 м2 території навколо себе: земля стає неродючою, вода – непридатною для пиття та поливу, тварини на цій місцевості гинуть.
Але в Херсоні залишається кілька локацій, де поки можна здавати батарейки: в «Епіцентрі», ТРЦ «Фабрика» (у супермаркеті «Сільпо» і в магазині меблів та побуту «JYSK»), а також у «Сільпо» в центрі міста, у будівлі ЦУМу. Платно можна здати батарейки й у Сортувальому центрі SV «GreenLine» за адресою: вул. Робоча, 64б, одна батарейка – 2 грн.
Крім цього, завжди можна звернутися до ініціативної групи «Батарейки, здавайтесь!» з м. Дніпра. Наразі це – єдина громадська організація в Україні, яка налагодила механізм доставки батарейок на завод із переробки відпрацьованих елементів живлення та акумуляторів у Європі (завод «GreenWEEE» у Румунії). З 2016 року ГО запустила проєкт «Коробочки», завдяки якому можна здати за раз 10 кг батарейок. Для цього необхідно замовити спеціальний бокс. Послуга коштує 5 000 грн., але сюди входить транспортування батарейок просто до місця утилізації. Завод при отриманні боксу звітує про доставку та подальшу переробку небезпечних відходів.
Тому обирайте, зважуйтесь та шукайте компроміси! Головне – не бути байдужими та не викидати ці небезпечні відходи разом з іншим сміттям!