Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Нуар з відголосками фрейдизму

08.11.2021

Цієї неділі «Клуб любителей нуару» знову зібрався на перегляд фільму в Центрі екологічної інформації Гончарівки. Як і минулого разу на кіноперегляд прийшли здебільшого молоді люди. Співробітниця Екоцентру Юлія Данилевська підібрала атмосферну стрічку режисера та сценариста Нанеллі Джонсона «Три обличчя Єви». Попри те, що фільм вийшов на екрани 64 роки тому (дата релізу 1957 р.), юні кінолюбителі запевняють, що кініматограф тієї доби їм цікавий. Чорно-біла «картинка» хоч і виглядає трохи архаїчно для покоління тік-току, але історії, які розповідаються у цих стрічках не мають строку давності.

 Фільмі «Три обличчя Єви» приніс акторці Джоан Вудворд, яка виконувала головну роль, статуетку «Оскар» та «Золотий глобус». І мусимо погодитися - це заслужені винагороди, адже підчас зйомок їй довелося грати трьох різних героїнь: Єву Вайт, Єву Блек та Джейн. Але з цією нелегкою задачею вона впоралася блискуче! За сюжетом у молодої мами та скромної домогосподарки Єви Вайт починаються дивні провали у пам’яті. Разом з чоловіком вона звернулася за допомогою до психотерапевта. Жінці діагностують роздвоєння особистості. Інша особистість Єви Вайт її повна протилежність - Єва Блек, яскрава, весела, грайлива дівчина, яка любить тринькати гроші, гучні вечірки та модні сукні.

Але під час лікування у пацієнтки з’являється ще третя особистість - Джейн, вона не схожа на жодну зі своїх попередниць. Лікар виявив, що такий розлад стався через дитячу психологічну травму, яка трапилася з головною героїнею у 6-річному віці. В основу сценарію, а відтак і фільму лягає реальна історія життя американки Кріс Костнер Сайзмор, у якої був розлад множинної особистості. 

Під час продакшну фільму Нанеллі Джонсон і сам проявив себе у трьох іпостасях - як сценарист, режиссер та продюсер. У фільмографії кінодіяча 8 режисерських робіт, 56 екранізованих сценаріїв та 44 продюсованих фільмів.

Пізніше у кініматографі з’явиться ще не одна робота про роздвоєння особистості, про яку напишуть «засновано на реальних подіях». Найвідоміший фільм «Спліт» 2016 р., де за сюжетом у середині головного героя «живе» 24 особистості . В основі моторошної  стрічки частково використанні факти з життя Біллі Міллігана уродженця штату Огайо, у якого було множинне розщеплення особистості.

«Клуб любителів нуару» чекає вас наступної неділі о 17:00 годині. Ми прагнемо не збавляти обороти і дуже розраховуємо побачити нові обличчя наступного разу! Якщо ви вже є пристрасним фанатом нуару або тільки починаєте ним цікавитися приходьте, не пошкодуєте! 

Екологічний календар