Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Обміління Каховської ГЕС

27.01.2023

Попри постійну військову агресію з боку Північного сусіда та блекаути бібліотека Гончара гідно долає виклики часу: працює в онлайн режимі та створює нові проєкти!

Центр екологічної інформації Гончарівки запускає проєкт "Екологія в умовах війни", в рамках якого наші користувачі зможуть отримувати новини про стан довкілля.

Через російсько-українську війну, яку країна-агресор веде виключно на території України, ми щодня несемо непомірні втрати: геноцид українського народу, знищення критичної інфраструктури та пам'яток культури (на сьогодні це 139 об'єктів).

Українські природоохороннці б'ють на сполох: через злочинні дії російських загарбників Херсонському лівобережжю загрожує екологічна катастрофа - Каховське водосховище у небезпеці!

Так, через обстріли окупантами запірних споруд рівень води у ньому сьогодні становить лише 14,6 метрів при допустимому 16,0 м.

Протоки та затоки водосховища почали міліти та висихати, через що вже загинула значна кількість водних біоресурсів і наразі під загрозою опинився нерест навесні 2023 року. Наслідком мору риби є зараження води та поширення інфекційних хвороб населення.

Через окупацію та бойові дії неможливо провести бодай якусь ремонтно-відновлювальну роботу на Каховській ГЕС. Терористичний характер ведення війни з боку ворога наносить значної шкоди довкіллю і є екоцидом. Окупанти порушують Додатковий протокол до Женевських конвенцій 1949 року.

Українські посадовці звернулися до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти екологічних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

Екологічний календар