Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Екологи б’ють на сполох: невже ми опинимося без риби

21.02.2023

 Україна й раніше посідала 125 місце за якістю води, звичайно ж, війна посуне нас з цього місця ще нижче. Екоцентр уже розповідав про руйнівні наслідки від атак агресора, окупації та боїв як таких саме для наших водойм. Так, існує загроза повного вимирання Азовського моря через потрапляння у воду отруйних речовин з пошкодженого відсіку заводу «Азовсталь». Але якби ж тільки це! Ситуація критична в акваторіях обох наших морів. Внаслідок затоплення військових кораблів та інших плавзасобів, вибухів замінувань виливу токсичних речовин вода стала дуже забруднена. Цьогоріч дельфінів масово викинуло на узбережжя України, Болгарії, Румунії та Туреччини. Однією з причин є вплив корабельних радіочастот.

Також у зоні бойових дій знаходяться водно-болотні угіддя України, які захищені міжнародною Рамсарською конвенцією. Вони є найбільш вразливою екосистемою у світі, і вони є домівкою тварин, птахів та водних мешканців, що знаходяться під загрозою вимирання. Для людей болотні угіддя теж є вкрай важливими, бо запобігають повеням.

Не слід забувати про мор риби та інших річкових мешканців знову ж таки через «російський слід». У природі все взаємопов’язано, тому, якщо порушити цілісність лише однієї системи цього розгалуженого «організму» - негативні наслідки відчуватимуть усі інші. Через обстріл Каховської ГЕС (пошкодження механізму затвора) рівень води у Дніпрі різко впав, це уже без перебільшення екологічна катастрофа. За словами співробітників Запорізького рибоохоронного патруля було виявлено незліченну кількість живих істот, які опинилися «в пастці». Особливо складна ситуація у водосховищі вздовж Дніпрових порогів – від бази відпочинку «Домаха» до крайнього острова Головченка. Екологи додають, що через спад води постраждали й кормові мікроорганізми, тобто малькам риби нічим буде харчуватися.

Якщо ви особисто стали свідками екоциду з боку окупантів повідомляйте, і ми обов’язково поділимося цією інформацією на загал! У наступному матеріалі ми розповімо як можна протидіяти злочинам проти природи





Екологічний календар