Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Де ступають – там все нищать

21.03.2023

Проєкт «Екологія в умовах війни» і надалі знайомить користувачів Гончарівки зі злочинами проти довкілля, які чинять російські окупанти. Як повідомлялося раніше найбільше від військової агресії страждають наші грунти та водойми, також у зоні найбільшого ризику опиняються острови. Це зумовлено географічно. Так після навали загарбників постраждало чимало островів, зокрема Бирючий, Джарилгач та Великий Потьомкінський. Ці острови знаходяться далеко один від одного, але є унікальною частиною природи Херсонщини.
Восени 2022-го окупанти замінували дачні ділянки острова Великий Потьомкінський. Не складно здогадатися, що вибухи від мін вбивають не тільки людей, а й тварин, пташок та «глушать» рибу, тим більше, що на острові представників фауни безліч.
Що стосується Джарилгача – він замінований з боку села Лазурне, з іншого краю (біля маяка) окупанти розмістили там свої бази. Природоохоронників на острів недопускають. Доля тварин на Джарилгачі невідома. Спочатку у медіапросторі була інформація, що тварин можуть підгодовувати місцеві лісники. Потім у ЗМІ заговорили про те, що російські військові забороняють годувати братів наших менших. Яких збитків зазнала екосистема острова (і як наслідок Національного природного парку «Джарилгацький») ми, вочевидь, дізнаємося лише після його деокупації і розмінування.
Але найбільше екологів та активістів непокоїть ситуація на острові Бирючий. За словами жителів населених пунктів поблизу острова, рашисти на 2-х вантажівках перевозили мертвих оленей та ланей. На «Уралах» свідки бачили маркування «V» притаманне для військ Кадирова. В будь-якому випадку, злочинні дії будуть розслідуватися, адже територія острова є частиною Азово-Сиваського національного природного парку

Екологічний календар