Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Замість «сезону тиші» - гучні вибухи

23.03.2023

Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію їх ареали перетворилися на «гарячі точки».

Наприклад, через бойові дії популяція перегузні степової може суттєво зменшитися, бо ці милі тваринки не зможуть нормально розмножуватися та приводити дитинчат.

Також може постраждати і пелікан кучерявий, який гніздиться в Національному природному парку «Меотида» поблизу Маріуполя.

Окрім цього, рідкісним представникам фауни загрожує руйнування або зміна їх ареалів та міграційних коридорів. Вибухи порушують життєві цикли тварин, птахів та навіть риб. Незабаром в Україні почнеться сезон тиші (01.04.-15.06.), це період, коли заборонені всі гучні заходи задля встановлення тиші та комфорту в лісах. Цьогоріч українські степи та ліси знову не дочекаються тиші - у війни немає відпусток та вихідних.

Україна лежить на перетині важливих міграційних шляхів птахів у західно-палеарктичному та афро-євразійському регіонах, від яких залежать понад 400 видів птахів. У березні та квітні сотні тисяч водоплавних птахів мігрують вздовж морської берегової лінії вздовж лісів на півночі країни, а також на півдні, там де бойові дії відбуваються або з певною періодичністю або не вщухають.

Відтак під загрозою опиняються 30 тис. пар білих лелек і близько 500 пар рідкісних чорних лелек, які прилітають в Україну на гніздування.

Екологічний календар