18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію їх ареали перетворилися на «гарячі точки».
Наприклад, через бойові дії популяція перегузні степової може суттєво зменшитися, бо ці милі тваринки не зможуть нормально розмножуватися та приводити дитинчат.
Також може постраждати і пелікан кучерявий, який гніздиться в Національному природному парку «Меотида» поблизу Маріуполя.
Окрім цього, рідкісним представникам фауни загрожує руйнування або зміна їх ареалів та міграційних коридорів. Вибухи порушують життєві цикли тварин, птахів та навіть риб. Незабаром в Україні почнеться сезон тиші (01.04.-15.06.), це період, коли заборонені всі гучні заходи задля встановлення тиші та комфорту в лісах. Цьогоріч українські степи та ліси знову не дочекаються тиші - у війни немає відпусток та вихідних.
Україна лежить на перетині важливих міграційних шляхів птахів у західно-палеарктичному та афро-євразійському регіонах, від яких залежать понад 400 видів птахів. У березні та квітні сотні тисяч водоплавних птахів мігрують вздовж морської берегової лінії вздовж лісів на півночі країни, а також на півдні, там де бойові дії відбуваються або з певною періодичністю або не вщухають.
Відтак під загрозою опиняються 30 тис. пар білих лелек і близько 500 пар рідкісних чорних лелек, які прилітають в Україну на гніздування.