Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Російська зброя проти нашої природи

05.05.2023

Триває проєкт від Центру екологічної інфомації Гончарівки "Екологія в умовах війни" Ми вже так багато вам розповіли про всі ті втрати, які щодня завдають бойові дії нашому довкіллю, що навіть не віриться, що все це випало на долю однієї країни. Хотіли б ми сподіватися, що цей проєкт закінчиться разом із цією жахливою війною і мріємо, щоб це сталося вже в цьому році. Але як ми писали раніше наслідки від екоциду наша природа і ми будемо відчувати ще багато років після перемоги.

У сусідній області, а саме на Одещині підрахували екологічні збитки від атак російських загарбників. 11,7 млрд грн – таку суму оприлюднили 11 травня в Державно-екологічній інспекції. Область потерпає від забруднення уламками ракет і снарядів, а також засмічення території будівельними матеріалами.

За даними інспекції найбільших збитків (11,1 млн грн) було завдано ще у липні 22 року. Tоді росіяни обстріляли курортне містечко Сергіївка, знищивши базу відпочинку «Годжі» і багатоповерховий будинок. Вони скинули три ракети Х-22 з літака ТУ-22 у напрямку Чорного моря. Окрім людських жертв та руйнувань, ще й наша природа отримала велику дозу отруйних речовин.

Довжина однієї такої ракети понад 11 метрів, важить вона 5780 кг, з яких бак з горючим становить 1015 кг, а решта (3049 кг) це бак з окислювачем. В якості окислювача палива використовується розчин 20% тероксида в азотній кислоті. Він є токсичним, отруйним та шкідливим як для довкілля, так і для всіх живих організмів. Вибухонебезпечний, коли взаємодіє з органічними речовинами і розкладається до такої сполуки як діоксид азоту, який забруднює повітря і призводить до тяжких захворювань. Можна тільки уявити, яку колосальну дозу отрути отримала тоді наша земля, адже тоді було три таких ракети.

Нещодавно росіяни знову тероризували Одещину з повітря. На цей раз це були дрони-камікадзе, так звані «шахеди», 10 із 12 дронів були збиті ППО. Постраждала рекреаційна база. Засмічення земельних ресурсів склало 339,7 млн грн, забруднення повітря через продукти горіння – 482,2. Збитки від руйнування об’єктів інфраструктури Одещини становлять 36 млн грн.





Екологічний календар