Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Безсловесні жертви катастрофи

08.06.2023

Всі напевно розуміють, що внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС влаштованого росіянами загинуло багато тварин. У смертельній пастці опинилися не тільки свійські тварини та хатні улюбленці, а й дикі представники фауни, зокрема червонокнижні!

Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України - працівники національного природного парку "Тузлівські лимани" врятували виявили загиблими 149 тритонів! На щастя 55 особин цього виду природоохоронці змогли врятувати.

Тритонів, які занесені до Червоної книги України, після підриву Каховської ГЕС, з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря. Там їх і знайшли працівники парку.

Тритонів, які вижили, відвезли і випустили у Дунайському біосферному заповіднику, оскільки вони не живуть у морській солоній воді. Звертаємо увагу що це не остаточні дані і кількість жертв може зрости.

Загалом внаслідок екоциду за підрахунками Держекоінспекції України внаслідок цієї катастрофи у Херсонській області могли загинути понад 883 мільйони диких тварин. "Коні, лані, олені, дикі кабани, козулі, ондатри, бобри, лисиці, зайці та пернаті… Крила не гарантують птахам виживання після цієї катастрофи. Ті, хто дивом зберіг життя, змушені полишити середовище свого існування, шукати нове місце та пристосовуватися до нових умов", — повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Також відомо, що тіла загиблих тварин прибиває до узбережжя Чорного моря! На берег Чорного моря у Болгарії винесло тіла трьох загиблих корів.

Екологічний календар