Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Природні парки можуть зникнути

10.06.2023

Мабуть тема наслідків підриву дамби Каховської ГЕС ще кілька місяців, а то й років не зникатиме з перших шпальт українських та світових ЗМІ. Екологи буквально не встигають підраховувати втрати.

Ми вже неодноразово розповідали про шкоду завдану природним ресурсам, зокрема про гибель братів наших менших. Але ця трагедія має не тільки миттєві, але й пролонговані наслідки. За словами фахівців під загрозою зникнення опинилися Національні природні парки Херсонщини. Наразі на одеське узбереження прибиває рештки рослинності, це — майже змитий Національний природний парк Нижньодніпровський. Зараз з узбережжя ще збирають деяких червонокнижних представників з того парку: земноводних та рептилій.

Площа Нижньодніпровського парку становила 80 тисяч гектарів, його населяло близько тисячі видів живих істот. З них біля 350 видів було занесено до червоних списків: як європейських, так і червоних книг України та Херсонської області. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС цей парк, фактично, знищено.

У понівечиному стані через часткове підмиття також опинилися й інші парки, такі як: Національний природний парк Білобережжя Святослава, регіональний ландшафтний заказник Кінбурнська коса, Національний природний парк Олешківські піски, ряд інших природних об'єктів, підкреслюють фахівці. Це — об'єкти, які розташовані нижче за течією від Каховської ГЕС.

Та зазнали пошкоджень також і природні об'єкти вище дамби. Наприклад, природний об'єкт Малі Кучугури. Він розташовувався на острівках і його основною метою було збереження водно-болотних птахів. І це цілком відповідало ландшафтам, бо птахи, які будують гнізда на суходолі, таким чином були захищені від хижаків. А зараз, коли немає води, це вже не острівки. Тож птахи втрачають місця гніздування. Без води також опинилися Національні природні парки Великий Луг, Кам’янська Січ, та багато інших об'єктів.

Нагадаємо, трагедія на Каховській ГЕС сталася 6 червня 2023 року. Росіяни підірвали дамбу, заклавши вибухівку під воду. Це спричинило масштабні затоплення територій у Херсонській області.





Екологічний календар