Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Невже ми більше не впізнаємо Херсонщину?

20.06.2023

Теракт, катастрофа, екоцид, трагедія… скільки страшних синонімів має та жахлива подія, яка сталася на Херсонщині 6 червня! Окупанти, які вчинили цей злочин намагаються перекласти свою провину на нас, міжнародні організації як завжди «глибоко стурбовані» і зволікають з реакцією, а ми знову об’єдналися і намагаємося врятувати кожну живу істоту.

Першими відомими жертвами затоплення стали мешканці зоопарку «Казкова Діброва», що у Новій Каховці (містечко досі під російською окупацією). Тоді загинуло 300 тварин, серед яких були мавпочки, носухи, єноти, бабаки, нутрії, дикобрази, черепахи тощо. Вижити змогли тільки лебеді та качки. Окупанти поширювали фейки і про цей злочин: брехали нібито тварин у зоопарку не було і, що вони їх вже давно евакуювали. Директорка «Казкової Діброви» спростувала брехню.

Далі усіх приголомшила новина, що після вибуху в Дніпро потрапило 150 тонн мастила й нафти, і ще 300 тонн потенційно можуть опинитися у воді. Якщо додати до цього забруднення продукти органічного розкладання від тіл загитблих людей і тварин маємо безпрецедентне забруднення ріки! Не виключено, що дрейфуючі плями нафти дістануться до Середземномор’я.

Також станом на сьогодні більше 50 тисяч гектарів українських лісів затоплено, і на думку екологів щонайменше половина з них загине. Сьогодні Каховське водосховище вкрите мертвою рибою, а в Чорному морі вмирають дельфіни, і вже почали спливати інші мертві тварини.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє: «Після масштабного витоку води після підриву дамби у водоймах Херсонської, Одеської та Миколаївської областей щонайменше 30% відібраних із поверхневих водойм та зон рекреації проб води не відповідають гігієнічним нормам». На Миколаївщині у водоймах зафіксовано значне перевищення кишкової палички та виділено холероподібний вібріон. На узбережжі в Одесі також виявили холероподібний вібріон. Через мінну та інфекційну небезпеку у Чорному морі офіційно заборонили купатися. Фахівці пояснюють, що виявлений збудник не є збудником холери, але викликає гострі кишкові захворювання. Також фахівці зафіксували «опріснення» води у Чорному морі, це спричинить «втечу» багатьох видів риби та інших морських мешканців.

Днями на підтоплених територіях вода почала вже спадати, це полегшує роботу рятувальників і дає змогу почати підрахунок втрат. Центр екологічної інформації тримає руку на пульсі і уважно слідкує за подіями навколо Каховської ГЕС!

Екологічний календар