Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Пожежа на Джарилгачі

15.08.2023

Довкілля Херсонщини знову потерпає: приблизно тиждень тривала пожежа на тимчасово окупованому острові Джарилгач.Про це повідомила директорка національного природного парку «Джарилгацький» Ірина Сабашенко. Внаслідок пожежі вигоріло майже 16 км території острова. Вогонь знищив рідкісні рослини, а доля тварин невідома.

Зокрема, постраждали такі рідкісні рослини як золотобородник цикадовий –саме через цього представника флори, а також і через інші, було створено національний заказник. На відновлення рослинного покриву знадобиться дуже багато часу: до 10 років одним видам, а іншим – від 15 до 30.

Конкретні причини займання, поки що невідомі. Як помітили з космічних знімків, розпочалась вона 4-5 серпня. Єдине, що повідомила керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк, що російські військові продовжують використовувати Джарилгач та інші національні парки й заповідні зони як полігони. Інформацію про пожежу на Джарилгачі працівники парку передали до Херсонської обласної прокуратури та до Офісу генерального прокурора, додала Сабашенко. За її словами, прокуратура вже відкрила кримінальне провадження.

Співробітники Центру екологічної інформації книгозбірні слідкують за ситуацією на острові Джа і в разі будь-яких змін відразу ознайомлять користувачів Гончарівки з усіма подробицями

Екологічний календар