Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Який вигляд має Каховське водосховище зараз?

19.09.2023

Ось такий вигляд має Каховське водосховище зараз, це скріншот з відео, яке опублікував очільник Офіса президента на своїй сторінці в telegaram.

 Після підриву російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції, водосховище повністю висохло. Оскільки за призначенням його вже не можливо використати, то мешканці Нікопольщини увімкнули смекалку та пристосyвались до нових реалій: вони посадили на “новому полі” городину. Спочатку – картоплю на одній з ділянок, а потім ще й кабачкu.

А на іншій ділянці змілілого водосховища працівники Нацпарку "Кам’янська Січ" засіяли дно колишнього Каховського водосховища конюшиною, люцерною та іншими рослинами. Це зробили, аби запобігти пиловим бурям та розповсюдженню чужорідних видів.

Однак попри усі заходи дно Каховського водосховища продовжує забруднювати воду. Про це заявляє еколог Максим Сорока. Після підриву армією РФ греблі Каховської ГЕС волонтери-науковці організували експедицію громадського моніторингу у заплавах колишнього водосховища. Вони дослідили воду і мул із дна акваторії. Виявили у них перевищення норм забруднюючих речовин. Через брак рідини очіукється поступове забруднення залишкових вод. До того ж Каховське водосховище існувало багато років, і в у мулі накопичилась велика кількість різноманітних речовин.

В залишкових водах збільшується концентрація токсичних сполук нітритів. Недоокислений азот утворює форму нітритів і вони дуже небезпечні для організмів у воді. Щодо мулу, якщо говорити про частину водосховища поблизу Нікополя, там все очевидно – в цих донних відкладеннях фахівці зафіксували велику кількість сполук азоту, фосфору, сірки і вони знаходилися в відновних формах. Простою мовою, під дією кисню дно водосховища перетворилося на величезне джерело забруднення залишкових вод.

Екологічний календар