Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Як війна росії проти України поглиблює світову кліматичну кризу?

04.10.2023

"Пожежі, обстріли та наступ військової техніки призвели до утворення додаткових викидів близько 120 млн тонн діоксиду вуглецю. Це додаткове навантаження на кліматмчну систему. Російська збройна агресія проти України ставить під питання досягнення цивілізованим світом кліматичних цілей", - таку думку озвучив очільник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Площа пожеж від початку повномасштабного вторгнення зросла з 35,6 тис.га до 495,1 тис.га.

Міністр наголосив, що бойові дії відбуваються саме в лісах. Лісові пожежі за рік спровокували потрапляння в атмосферу 16,5 млн тонн викидів. Це подвійний удар по кліматмчній системі. Ми стикаємося з втратою потенціалу прглинання лісами СО2. В Україні цей показник зменшився на 175 тис. тонн СО2 (щорічно).

Звісно бойові дії неможливі без палива. Танки, бронетехніка, авіація, матеріально-технічне забезпечення армії та її мобілізація - все це потребує великої кількості викопного палива. Загальні викиди від горіння палива під час війни оцінюються в 18,8 млн тонн СО2 . Окрема категорія забруднення - детонування боєприпасів, а це додаткові 2 млн тонн викидів за рік війни.

Вторгнення росії відкинуло нас на роки назад у нашому розвитку в багатьох сферах. Не так давно Україна разом з цивілізованим світом вирішувала, як буде скорочувати викиди та досягати кліматмчної нейтральності. Дедлайном цього життєво важливого досягнення був 2050 рік. Очевидно, що забруднення довкілля збільшилося, при тому, що українська промисловість працює лише на 25%.

Тільки припинення екоциду та повернення репарацій можуть допомогти відновити наші природні ресурси та довкілля і лише там, де це ще можливо. В деяких регіонах окремі екосистеми були повністю знищені.

Екологічний календар