Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Зиновать Вульфа - найпівденніший ендемік України

12.10.2023

Центр екологічної інформації Гончарівки продовжує знайомити наших користувачів з ендеміками Херсонщини та Криму. Ми не могли не звернути увагу на рідкісну рослину, що квітне яскравими жовтмми квітами! Вона має незвичну назву - Зиновать Вульфа, і в Україні зростає тільки на півдні Кримського півострова.

Ця ендемічна рослина походить з родини бобових, занесена до Червоної книги України та Європейського червного списку, вона декоративна та медоносна.

Як її впізнати? Це невеликий кущ заввишки 5-20 см. Пагони сланкі, на верхівці висхідні, запушені. Листочки трійчасті, складаються з оберненояйцеподібних-ланцетних листків. Квіти насиченого жовтого кольору, зібрані в однобічні гребінчасті китицеподібні суцвіття, розташовані поодинці або попарно в пазухах листків. Плід - густозапушений біб.

Зиновать Вульфа - світлолюбива, посухостійка, полюбляє ґрунти, багаті кальцієм. Цей ендемік зростає у каменелюбних рослинних угрупуваннях на вапнякових скелях, яйлах, біля верхньої межі соснових лісів.

Квітне у травні-липні, запилюється комахами. Плодоносить у липні-серпні. Розмнтжується насінням.

Як ми вже зазначали ареал Зиноваті Вульфа вузький і охоплює ділянки Гірського Криму та Південного узбережжя Кримського півострова. Переважна більшість осередків водиться на горі Ай-Петрі.

Тож, коли будете відпочивати у звільненому Криму неодмінно знайдіть цю рослину, сфотографуйте або просто помилуйтеся красою її квітів!

Екологічний календар