Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Чи вивозять окупанти тварин з Асканії-Нова?

04.11.2023

Першими про вивіз тварин з біосферного заповідника заявили 6 листопада в Центрі національного спротиву (створеного силами спеціальних операцій ЗСУ). Такий висновок у Центрі зробили через угоду «про співробітництво» окупаційне керівництво Асканії-Нова з власником краснодарського «Сафарі парку» Маріо Абурмаілехом.

Тим не менш офіційний керівник Біосферного заповідника «Асканії-Нова» ім. Фальц-Фейна НААН Віктор Шаповал заявив, що ця інформація не відповідає дійсності. «Фактичного переміщення тварин з Асканії-Нова не відбулося», - зазначив Шаповал. Втім, він додав, що така загроза існує.

За словами керівника заповідника, це не перша подібна угода з зоопарками, природоохоронними установами та асоціаціями росії і тимчасово окупованого Криму, яка передбачає «обмін тваринами». Зокрема, з 16-го по 19 серпня цього року самопроголошеним директором Асканії Дмитром Мєщєряковим були укладені договори з «Державним природним біосферним заповідником «Ростовский», «Асоціацією по збереження та відновленню рідкісних и зникаючих видів тварин «Живая природа степи» та «Ростовським-на-Дону зоопарком».

Але це ще не всі угоди Мєщєрякова…Нещодавно стало відомо, що 10 жовтня 2023 року укладено «договір про співробітництво» між нашим захопленим заповідником та захопленим Ялтинським зоопарком, з поширенням в окупаційних ресурсах заклику до обміну тварин зоологічного парку «Асканія-Нова» з зоопарками Російської Федерації, зокрема йдеться про рідкісні і охоронювані види зі списку Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕS) - кінь Пржевальського, сайгак та кулан туркменський.

Екологічний календар