Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Окупанти вивозять тварин з Асканії-Нова

12.12.2023

Днями міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець оприлюднив інформацію про те, що окупанти все ж таки вивезли кілька тварин з біосферного заповідника «Асканія-Нова». Нагадаємо заповідник знаходиться на лівому березі Херсонської області і вже 1 рік і 10 місяців перебуває під незаконною владою російських військ як і решта лівобережної Херсонщини.

- Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Ворожі пабліки поширюють інформацію, що окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин між Біосферним заповідником «Асканія-Нова», природним біосферним заповідником «Ростовський» та асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин «Жива природа степу», - написав міністр на своїй сторінці у фейсбуці.

З асканійського заповідника вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида.

Усі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку МСОП зі статусом «зниклий з природи», «на межі зникнення» та «близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення». Натомість до Асканії-Нова були завезені антилопи канна, яки свійські, верблюди двогорбі та один гуанако(ссавець роду лам).

Про цю ситуацію вже поінформовані відповідні відомства. Міндовкілля готує повторні ноти до секретаріатів природоохоронних конвенцій. Бернської, Рамсарської, ЮНЕСКО, Боннської Конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені.

Як довго наші тварини будуть перебувати на території держави-агресора, і чи планують окупанти їх повернути назад в Україну поки що невідомо.

Продовжуємо слідкувати за ситуацією разом!

Екологічний календар