Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза

17.02.2024

На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза аби фіксувати всі екологічні злочини проти живої природи та інформувати українців про стан довкілля у кожному куточку України. Наприкінці липня 2023 року Уряд надав офіційний статус цьому ресурсу та затвердив порядок реагування Державною екологічною інспекцією України на звернення, які надходять через сервіс.

ЕкоЗагроза дозволяє українцям одразу на місці зафіксувати порушення та у декілька кліків передати інформацію до Держекоінспекції. А далі отримати дані про заходи реагування у режимі реального часу. Раніше час розгляду звернень у середньому займав 30 робочих днів, тепер – максимум 10. Інспектори відзначають, що мобільний додаток пришвидшив процедуру оформлення документів для виходу на перевірки об’єктів та сприяє оперативному внесенню даних у систему.

На місці інспектор робить фото або відеофіксацію виявлених порушень та складає акт огляду, який одразу підвантажує на ЕкоЗагрозу. Одразу оновлюються і розраховані розміри збитків довкіллю, завданих збройною агресією рф.

Однак українці через сервіс інформують не лише про шкоду довкіллю внаслідок обстрілів рф чи ведення бойових дій. Небайдужі громадяни звертаються з проханнями відреагувати на стихійні сміттєзвалища, погіршення якості повітря через роботу промислових підприємств, на спалювання відходів, забруднення водойм промисловими стоками, вирубкy лісів та зелених насаджень.

Також є повідомлення про утримання диких тварин у неналежних умовах, незаконний видобуток корисних копалин, пожежі на полігонах та підпал сухостою, розорення берегів річок, катання на квадроциклах у межах природоохоронних територій тощо. Список порушень і злочинів чималий!

Найбільшу кількість звернень через ЕкоЗагрозу Держекоінспекція отримала щодо порушень природоохоронного законодавства у Житомирській, Рівненській, Київській, Одеській та Вінницькій областях.

Пропонуємо і вам, користувачі Гончарівки, скачати та встановити собі на телефон цей додаток, адже кому як не нам, херсонцям, знати про щоденні загрози, які можуть спіткати природу нашого краю.

Екологічний календар