Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Через війну популяція зубрів значно скоротилася

21.02.2024

Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під російською окупацією у 2022 року. Територія НПП зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів, звісно, не обійшлося без втрат серед чотирилапих мешканців парку. Як наслідок, не залишилося жодного дорослого самця зубра. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання. Між іншим ці тварини занесені до Червоної книги України. Наразі громадські організації збирають кошти на транспортування зубрів з Вінниччини. Активісти зазначають, що це високовартісний та важкий з точки зору бюрократії процес.

У більшості країн Європи, зокрема в Україні, зубра в дикій природі знищили повністю. І лише завдяки природоохоронним заходам вдалося частково відновити окремі субпопуляції.

І якщо збереженням зубрів в нас займаються волонтери та активісти, то на захист вовків нарешті встало Міндовкілля. Міністерство зараз працює над розробкою концепції захисту популяції вовка, кота дикого та інших представників фауни. Подібні заходи є умовою Бернської конвенції охорони дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі. А також для збереження червонокнижних тварин, які страждають в умовах повномасштабної війни. Разом із зоозахисними організаціями високопосадовці планують вносити відповідні зміни в законодавство.

Що ж, можемо лише побажати чиновникам не баритися , адже наразі в Україні (так само як і в Росіі, Білорусі, Молдові, Північній Македонії) вовків знищують, бо вони перебувають у статусі шкідника. В 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і охороняється, ще у 5 країнах – охороняються частково.

Екологічний календар