18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під російською окупацією у 2022 року. Територія НПП зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів, звісно, не обійшлося без втрат серед чотирилапих мешканців парку. Як наслідок, не залишилося жодного дорослого самця зубра. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання. Між іншим ці тварини занесені до Червоної книги України. Наразі громадські організації збирають кошти на транспортування зубрів з Вінниччини. Активісти зазначають, що це високовартісний та важкий з точки зору бюрократії процес.
У більшості країн Європи, зокрема в Україні, зубра в дикій природі знищили повністю. І лише завдяки природоохоронним заходам вдалося частково відновити окремі субпопуляції.
І якщо збереженням зубрів в нас займаються волонтери та активісти, то на захист вовків нарешті встало Міндовкілля. Міністерство зараз працює над розробкою концепції захисту популяції вовка, кота дикого та інших представників фауни. Подібні заходи є умовою Бернської конвенції охорони дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі. А також для збереження червонокнижних тварин, які страждають в умовах повномасштабної війни. Разом із зоозахисними організаціями високопосадовці планують вносити відповідні зміни в законодавство.
Що ж, можемо лише побажати чиновникам не баритися , адже наразі в Україні (так само як і в Росіі, Білорусі, Молдові, Північній Македонії) вовків знищують, бо вони перебувають у статусі шкідника. В 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і охороняється, ще у 5 країнах – охороняються частково.