18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Сьогодні вночі Україну атакували 60 дронів та 90 ракет різного типу. На ранок дві ракети були пущені у гідроспоруди і дамбу ДніпроГЕС-2 у Запоріжжі. На щастя загрози прориву немає, але на найбільшій гідроелектростанції країни була масштабна пожежа. За словами гендиректора Укргідроенерго Ігоря Сироти внаслідок російського теракту було пошкоджено обидві станції й греблю, потрапляння в опору й розбиті підкранові балки.
Також Ігор Сирота зазначив, що наразі станція здійснює всі заходи, щоб підняти затвори та здійснити пропуск води нижче за течією Дніпра. Остаточну оцінку збиткам Укргідроенерго зможе дати через деякий час.
Окрім руйнувань на Дніпровській ГЕС знеструмлено одну з ліній електропередачі, що живить Запорізьку АЕС. Важко уявити наслідки, які могли б бути, якщо стався прорив на греблі. Попередній теракт на Каховський ГЕС забрав тисячі життів: серед жертв були і люди, і тварини.
Іншим свідченням екоциду є викрадення окупантами тварин заповідника «Асканія-Нова». Останнього разу, 8 березня росіяни вивезли 2 особини коня Пржевальського на територію Ростовської області рф. Ця проблема має й міжнародний контекст: ці тварини є в списках природоохоронної Конвенції, яка регулює міжнародну торгівлю дикими видами фауни. З цього приводу Херсонська облпрокуратура порушила кримінальне провадження. Поінформоване Міндовкілля України та готуються звернення до секретаріатів міжнародної конвенції, тому що це питання повинно мати міжнародний резонанс, оскільки воно є грубим порушенням норми Конвенції про міжнародну торгівлю дикими видами фауни, які перебувають під загрозою зникнення.
Окрім викрадення тварин біосферний заповідник періодично потерпає від пожеж: за час окупації вже вигоріло понад дві тисячі гектарів. «Одна з пожеж сталася на території Великого Чапельського поду, коли вигоріло 345 гектарів цілинного степу, і це було дуже ризиковано, тому що це загороджена територія, де утримується колекція диких копитних тварин. Але на сьогодні можна сказати, що ключова проблема в тому, що на території населеного пункту і безпосередньо об'єкта природно-заповідного фонду базується особовий склад і техніка збройних сил РФ», - говорить Віктор Шаповал, директор Асканії-Нова.
Раніше ми писали, що російські окупанти розмістили в заповіднику «Асканія-Нова» 11 опорних точок армії. Це засоби ППО й бронетанкові війська.
В даному матеріалі ми розповіли лише про дві екологічні загрози, які можуть обернутися катастрофами для конкретних екосистем та довкілля загалом. Це відбувається через підступність і жадібність ворога та бездіяльність міжнародних миротворчих організацій. Але проблем та викликів набагато більше і вони щодня накопичуються, тому важливо їх фіксувати та вирішувати. Нагадуємо: повідомити про екологічний злочин ви можете на сайті Екозагроза https://ecozagroza.gov.ua/report?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0nqowxLqj1nomppE7R7bU8EcQQmOeCONfiVDgCXKiJNeHa2X-ig6ymnJ0_aem_AdXMGEpGT63vfY19A-YpdOMklL7EeEJFRv1VnjYvJfxp_Xd3k3AbHpKHpVl0gzN2xl5uus_6ApJm1GbMUOtmgPOL та SaveEcoBot https://www.saveecobot.com/features/environmental-crimes?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3TQn8CU1haufAEyrmF01euJQXyBTtPTyg3SCGuG12Zf-NGiZ_VCT-IGHA_aem_AdVrWfzoLsfgk7OdTobnTsMjtUJeDyBKLgIq-rC1AbfhgrzR7nZqNRJ0Rh8I8Vi49zrCbcT5sQXkJSCkmg0Oeqmw