Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Як зараз почувається НПП «Кам’янська Січ»?

12.04.2024

Днями відбулася друга експедиція науковців до Національного природного парку Херсонщини «Кам’янська Січ». Серед вчених були фахівці з різних міст, зокрема, і херсонці – співробітники ХДУ та Української Природоохоронної групи Іван Мойсієнко та Олександр Ходосовцев.

Перша робоча поїздка відбулася ще восени. Тоді за словами науковців парк був у жахливому стані: перше, що кидалося в очі це купи сміття, які окупанти залишили по собі. Відтоді частину території Кам’янської Січі щодня прибирали героїчні працівники установи. Вони приїздили до НПП на власних авто, тому що техніка була вкрадена окупантами. Вони й досі працюють, ризикуючи власним життям, поруч із вибухонебезпечними приладами, якими всіяна територія парку. Лише частина Кам’янської Січі наразі розмінована. Причому ситуація з розмінуванням складна, тому що навіть після «жесту доброї волі» російські військові не забувають про цю місцевість і періодично здійснюють дистанційне мінування з Лівобережжя Херсонщини: вертолітними ВСМ-1 і ВСМ-2, реактивними касетними снарядами РСЗВ та авіаційними контейнерами.

Тому в деякі місця, які науковці досліджували у грудні 2022 році, вони тепер не змогли потрапити. Але попри це, під час виїзду фахівці продовжили документування злочинів проти природи на території Національного природного парку «Кам’янська Січ» та дослідили частину біотопів НПП з метою їхнього картування.

У ході бойових дій природні комплекси Національного природного парку «Кам’янська Січ» зазнали дуже тяжких пошкоджень:

- вирви від вибухів та пов’язаний з ним комплекс проблем – руйнування та пошкодження екосистем, забруднення природних комплексів тощо;

- щільне мінування та забруднення території вибуховими пристроями;

- будівництво фортифікацій – окопи, бліндажі, капоніри тощо;

- вирубування дерев;

- численні пожежі, спричинені воєнними діями;

- руйнування чи пошкодження природних екосистем у результаті проїзду важкої техніки;

- масштабне забруднення території твердими побутовими відходами, особливо у місцях тривалого перебування російських військових; забруднення території та акваторії паливно-мастильними матеріалами;

- осушення прибережних екосистем унаслідок падіння рівня Каховського водосховища;

Із приємних новин гості подарували співробітникам НПП генератор електроенергії від Партії Зелених Німеччини. Зараз, коли ворог знову атакує нашу критичну інфраструктуру такі подарунки забезпечують безперервну роботу над відродженням природно-заповітного фонду.

Екологічний календар