Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Ворог знищує українські ліси

05.05.2024

Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це суцільна кам’яна пустеля. Населені пункти стають непридатні до життя навіть для безпритульних тварин, не кажучи вже про людей. На жаль, те саме відбувається і в природному середовищі. На Лиманському нампрямку ми втрачаємо понад 100 гектарів лісу за тиждень: обстріли, мінування та пожежі змушують тварин та птахів покидати свої звичні місця проживання у пошуках порятунку. Наразі вогнем знищено вже понад 6,5 тис. га лісів Лиманського лісгоспу, з яких 100 гектарів лише за останній тиждень.

Центр екологічної інформації Гончарівки нагадує, що ця місцевість перебувала пів року під окупацією у 2022 році. Для Лиманського лісгоспу окупація стала періодом мародерства та розорення:

- знищення окупантами 80% Нацпарку “Святі гори”, до складу якого входить частина Лиманського лісгоспу;

- тотальне руйнування унікальної екологічної стежки “Лісове намисто”, яка щороку приваблювала десятки тисяч туристів. Через обстріли по лісах розбіглися екзотичні тварини (альпаки, поні, кенгуру, страуси), які не пристосовані до життя у дикій природі;

- повне знищення інфраструктури лісгоспу

Втім, навіть попри щоденні обстріли та мінування співробітники держпідприємства намагаються зводити кінці з кінцями та «по гарячих слідах» рятувати, те що ще можливо зберегти та відновити. Торік на місці спаленого лісу було висаджено перші 9000 саджанців хвойних. Цьогоріч – у планах відновити ліси Лиманщини на площі 100 гектарів. Наскільки подібні кроки є вдалими покаже час та моніторинг ситуації.

Майже 90% усіх лісових пожеж від початку 2024 року виникло внаслідок російської збройної агресії.





Екологічний календар