Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Втрати у заповіднику Асканія-Нова

12.05.2024

Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій Лівобережжя Херсонщини перебуває під російською окупацією.
До нас дійшла тривожна звістка: у заповіднику сталася трагедія з колекцією тварин кафрського буйвола. Це теплолюбиві африканські тварини, які до настання зимових холодів утримувалися на відкритому просторі. Частина тварин загинула від переохолодження і ще одна особина загинула від травм внаслідок перегонки. Це сталося з вини нового окупаційного керівництва Асканії-Нова, які не доглядали за підопічними належним чином і допустили злочинне недбальство. Окрім кафрського буйвола загинули також сайгаки і інші екзотичні тварини. Про це повідомив директор біосферного заповідника «Асканія Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Віктор Шаповал.
Через окупацію та віддаленість цих територій покарання винних у цьому злочині це віддалена перспектива, але кримінальне провадження вже відкрито.
Кафрського буйвола ще називають африканським або чорним. Це жуйна тварина родини порожнисторогих, живе на півдні від пустелі Сахара. Своїми величезними рогами він може відбити напад левиці. Буйвол легко пристосовується до навколишніх умов, тому вони без особливих проблем прижилися на землях Херсонщини.
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара і надалі інформуватиме вас про стан справ у біосферному заповіднику Асканія-Нова.

Екологічний календар