25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
09.10.2024
Екоцентр самовдосконалюється і прислухається до лідерів думок
Днями співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли участь у дуже цікавому та корисному ...
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило 180 млн тонн вуглецю через бойові дії на території України. Це дані лише за два роки війни, тобто без врахування останніх 5,5 місяців. Для порівняння стільки ж викидів така країна як Мальта продукує за 80 років.
Ще трохи цифр: 42 млрд євро – кліматичні інвестиції США у 2023 році, 177 млрд євро – кліматичні інвестиції Німеччини на наступні 3 роки, 314 млрд євро – кліматичні інвестиції Південної Кореї до 2030 року. Але на думку фахівців усі ці мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою нівелює російська війна проти України.
Наразі усі сукупні викиди можна розкласти по пунктах:
- від воєнних дій – майже 52 млн тонн вуглецю;
- від енергетичної інфраструктури – 17 млн тонн;
- від пожеж – 27 млн тонн;
- від руху переселенців та біженців – 3 млн тонн;
- від збільшення використання палива авіакомпаніями через заборону польотів територією білорусі та рф – 24 млн тонн парникових газів.
Ще однією спорідненою проблемою є горіння екосистем. Це призводить не тільки до викидів, але й втрати потенціалу поглинання. Наші ліси поглинають близько 7% від загальної кількості парникових газів. Це при 15,9% лісистості. Тоді як у Євросоюзі поглинання лісами парникових газів становить 10% —за середньої лісистості 42%. Тобто, продуктивність українських лісів досить висока, є потенціал для збільшення. Але тільки цього року в Україні через бойові дії та вибухи пожежами знищено майже 12 тисяч гектарів лісу. Тобто ми втрачаємо не тільки самі ліси, але й їх властивості зменшувати кількість парникових газів.
Україна продовжує обчислювати збитки завданні війною і змусить Росію розрахуватися не тільки за знищення наших населених пунктів, але і виставить їй «вуглецевий» рахунок.