Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

«Погана вода» на Чернігівщині

28.09.2024

Центр екологічної інформації вже неодноразово розповідав про забруднення річок Сейм та Десна. По Десні ситуація наступна: якість води на річці у місцях водозаборів Києва та Броварів у межах норми. Спостерігається стабілізація ситуації у нижній течії річки, показники якості води коливаються. Розчинений кисень у воді знаходиться в межах норми у майже всіх відібраних пробах. Але знизився на ділянці річки у с. Велике Устя і становить 2,51 міліграм на дециметр кубічний при нормі 4.0. Фіксується перевищення хімічного споживання кисню, яке становить 38-50 міліграм на дециметр кубічний на ділянці с. Велике Устя – с. Максаки при нормі 30 мг на дециметр кубічний. Запам’ятайте цю цифру, вона стане ключовим показником і у наступних замірах.

Вміст азоту амонійного, нітритів, фосфатів та хлоридів не перевищує нормативні значення. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби наразі не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано.

Старе русло Десни під час мору риби стало порятунком. Риба заходила у старе русло, у ці заводі, аби врятуватися. Тут вода була чистішою — люди казали, що помічали це. Зараз ви то вже не побачите, бо вода стала кращою, — пояснює Леонід Мисливець, мер містечка Остер.

Щодо річки Сейм в межах Сумщині — спостерігається покращення показників якості води біля селища Чумакове. Показники біля інших ділянок досі незадовільні, хоча все ж таки і там намітилася позитивна динаміка. Показник хімічного споживання кисню знизився у всіх пунктах спостережень: у селищі Чумакове знизився до нормативних значень від 43,2 міліграм до 28,4 на дециметр кубічний. Але як ми і зазначали у селищах Мутин та Озаричі зниження було незначне — від 54,4 та 78,6 міліграм на дециметр кубічний відповідно (показник при якому гине риба) до 40,6 та 69,4 . Забруднення, яке фіксується на ділянці с. Мутин – с. Озаричі стало менш концентрованим. Розчинений кисень підвищився та у пункті Чумакове досягнув норми і становить 6,02 міліграм на дециметр кубічний, але у пунктах с. Мутин та с. Озаричі перебуває в межах значень 0,5-2,56 міліграм на дециметр кубічний, що набагато нижче норми. Тому робимо висновок, що біля селища Озаричі мор риби може продовжитися.

Щодо річки Сейм в межах Чернігівщини спостерігається погіршення якості води У місті Батурин зафіксоване перевищення по хімічному споживанню кисню у 3,2 рази. У пункті Долинське – цей показник підвищився з 71 до 81 міліграм на дециметр кубічний, що перевищує норму у 2,7 рази і є несумісним із життям для річкових мешканців. Розчинений кисень у місті Батурин та селі Долинське становить 0,35 та 0,58 міліграм на дециметр кубічний при нормі 4.0 міліграма на дециметр кубічний. Тобто ситуація критична.

Фото взято з відкритих джерел





Екологічний календар