18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Сума збитків від забруднення річки Сейм та Десна сягнула понад 405 млн грн. Потрапляння забруднених вод від російського цукрового заводу у Сейм призвело до значної екологічної шкоди, з наслідками якої вже декілька тижнів бореться Україна. Наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною.
«Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку у Сеймі та у точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації», – зазначила Світлана Гринчук.
За даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київщини впораються з цим викликом. Крім того, Київводоканал заготував 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення ситуації застосовуватиметься технологія посиленого очищення води. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться.
За результатами проб води р. Сейм та р. Десна, відібраних 10 вересня, фіксується забруднення органічного характеру, яке потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в смт Тьоткіно Курської області рф.
Наразі забруднення пройшло Десною вже 242 км. За оновленим прогнозом Укргідрометцентру забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 16 вересня, але зважаючи на те, що попередній прогноз був на 10 вересня, то ми бачимо, що рух забруднення сповільнився та вже у меншій концентрації рухається руслом річки Десна.
Фахівці звітують: якість води річки Десна у місцях водозаборів м. Києва та м. Бровари перебуває на рівні значень, характерних для даного періоду. Ризики для здійснення водозабору відсутні.
Найгірші значення основних показників забруднення на річці Десна фіксуються у селищі Боромики та в Чернігові. На Сумщині зберігається тенденція покращення якості води у річці Сейм. Отримані результати досліджень вказують на стабільне, хоч і повільне зростання розчиненого у воді кисню. Хімічне споживання кисню перебуває в межах норми, так само як і вміст амонійного азоту і марганцю.
Нагадаємо: 14 серпня забруднення зафіксовано у воді р. Сейм поблизу кордону з рф на території України, а 27 серпня стічні води цукрового заводу потрапили у річку Десну. Забруднена вода дійшла до міста Чернігів і рухається до кордону з Київською областю.
Як розповів в.о. голови Держекоінспекції Ігор Зубович, наразі вже зібрано 31 тонну загиблої риби – 12 тонн 150 кг на Сумщинi та 19 тонн на Чернігівщині.
Чи досягне брудна вода Київської області читайте у нашому наступному дописі.
Фото взято з відкритих джерел