Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Забруднення річок Сейм та Десна

09.10.2024

Наприкінці серпня сталося забруднення річки Сейм, яка є природною межею між Україною та країною-агресаркою росією. Спочатку забруднення зафіксували біля Сумщини, там почався масовий мор риби. А потім мертву рибу, а відтак і забруднення дісталося Чернігівщини. Олег Листопад, еколог, експерт Мережі ANTS так коментує подію:

- Держпродспоживслужба та Державна екологічна інспекція взяли проби води та провели відповідні аналізи. За їхніми даними, проби показують, що у воді знижено рівень кисню, через що рибі немає чим дихати.

Але звідки ж взялися забруднюючі речовини, які знизили рівень кисню у водоймі? Причиною забруднення стало потрапляння у воду великої кількість органічних речовин, а також пестицидів, пояснює Олег Листопад. Крім того, за високих температур вода активно окислюється.

Також у ЗМІ висловлюється думка, що мор риби та скид у річку речовин спричинив цукровий завод у російському селі Тьоткіно, що розташоване за два кілометри від кордону. Така версія, ймовірно, відповідає дійсності, оскільки на території України в цьому регіоні відсутні великі підприємства, які би могли стати джерелом такої кількості органічних відходів.

Виконувач обов’язків мера Чернігова Олександр Ломако заявив що росіяни підірвали очисні споруди річки Сейм та цукровий завод у Курській області. Наразі невідомо чи було це скоєно випадково, чи зумисно. Також Ломако розповів, що він особисто був біля річки і відчув неприємний запах від річки, а вода стала темного кольору.

- Риба прибуває до берега й намагається отримати кисень і значна частина її там помирає. Водночас, ситуація також залежить від течії. Зранку було більше риби, яка шукала кисень, а після обіду через вітер течія збільшилась і риби майже не було. Але потім вона з’явилася знову. Загиблу риби ми вивозимо і утилізуємо у відведених для цього місцях, - розповідає в.о. очільника Чернігова.

На сьогодні загалом на території Чернігівської області зібрано орієнтовно 17,5 тонн загиблої риби. «Чернігівводоканал» поставив у районі переправи станцію аерації. І зараз, коли ця пляма брудної води дійшла до міста, помітно, що аерація працює. Вона збагачує воду киснем. Там, де вона стоїть, вода набагато чистіша і риба там краще почувається.

Окрім цього ми не повинні забувати, що річка Сейм впадає в Десну на території України. Фахівці Держводагентства та Держекоінспекції проводять заходи, щоб перешкодити просуванню забруднення вниз по течії.

- До впадання у річку Десна, забруднення просувалося річкою Сейм суцільною масою темної води. При потраплянні у Десну 27 серпня воно почало розбавлятися та фрагментуватися. Швидкість просування становила 10-35 км на добу (залежно від характеру звивистості русла. Випадки мору риби також спостерігаються у місті Чернігів, селах Макошино, Ушня, Боромики, Вознесенське та Салтикова Дівиця, - повідомляє Міндовкілля.

Фото взято з відкритих джерел





Екологічний календар