18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Центр екологічної інформації неодноразово розповідав про братів наших менших, які перебувають у небезпеці через бойові дії на території України. Деякі види птахів не можуть гніздуватися через вибухи та обстріли, у ссавців також скорочується шлюбний період, а річкові мешканці потерпають через забруднення водойм. Також чисельність тварин скорочується через те, що їх дім дуже швидко зникає.
Станом на сьогодні росіяни знищили на тимчасово окупованих територіях площу лісів у 60 тисяч гектарів. Якщо для вас це абстрактні цифри і вам важко зрозуміти багато це чи мало, то це дорівнює площі 5 Парижів.
Найбільше постраждав Донецький національний природний парк "Святі гори". Внаслідок російської агресії там згоріло 80% лісу. Окупанти активно вирубують дерева в Луганській області, завдаючи непоправної шкоди природі. У переважно степовій Луганщині ліси рятують від піщаних бур, утримують вологу та зупиняють ерозію ґрунтів.
На Харківщині заміновані або пошкоджені пожежами близько 40-45% територій лісів. Внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року на Херсонщині затопило майже 55 тисяч гектарів лісу.
Як підсумок можемо констатувати, що після 2,5 років війни можуть зникнути такі види тварин: хохітва, вухатий їжак, рись, чорний лелека, сипуха, хохуля та інші. У попередніх матеріалах ми вже повідомляли, що повністю може зникнути тритон дунайський та морський судак.
Центр екологічної інформації уважно слідкує за подіями, які розгортаються у сфері довкілля і розповідатиме вам про найцікавіше.
Фото взято з відкритих джерел