Новини. Події

03.04.2021
Пакети з кукурудзяного крохмалю в «АТБ»: правда чи «грінвошінг»?
Свідоме споживання дуже швидко стало модним трендом та одним зі складових здорового способу життя. Виробники ...

Детальніше...

31.03.2021
Переможці фотоконкурсу отримали свої подарунки
Визначили переможців фотоконкурсу «Кототерапія», Який Було ініційовано Центром екологічної ...

Детальніше...

25.03.2021
Кліматичний страйк прокотився Україною
Екосвідомі українці долучень до Всесвітньої Акції «Глобальний страйк за клімат». У великих ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Живі води нашого краю

08.02.2011

Одними із найважливіших для збереження біорізноманіття екосистем є водно-болотні угіддя. Вони виконують низку екологічних функцій: очищають воду, забезпечують ресурси для рибальства, відпочинку та наукових досліджень. Вони посідають чільне місце серед найпродуктивніших екосистем, підтримуючи існування багатої та різноманітної дикої природи.

Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Хотілося б також звернути вашу увагу на те, що Конвенція про водно-болотні угіддя була першим подібним документом ООН, спрямованим на охорону природи, а також першим глобальним міжнародним договором, присвяченим одному типу екосистем.

33 водно-болотних угіддя України загальною площею 744,651 тисяч га входять до переліку територій, що охороняються згідно Рамсарської конвенції.  До водно-болотяних угідь Херсонщини відносяться: 1.  Дельта р. Дніпро; 2. Тендрівська затока; 3. Ягорлицька затока; 4. Каркінітська та Джарилгацька затоки; 5. Центральний Сиваш; 6. Східний Сиваш; 7. Великий Чапельський під.

Сьогодні ми зі студентами-екологами Херсонського державного університету мали змогу прослухати лекцію про водно-болотяні угіддя від відомого в нашому місті природоохоронця, старшого наукового співробітника Херсонського обласного краєзнавчого музею, Підгайного Михайла Миколайовича.

(Акімова С., керівник Центру екологічної інформації)Екологічний календар