Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Зробимо Херсон чистим!

17.04.2011

Діючи разом ми змінюємо наше життя на краще! 

Під таким девізом пройшла міська кампанія „Зробимо Херсон чистим” в рамках національної кампанії „Зробимо Україну чистою” (“Lets do it Ukraine!”).

Мета кампанії – докорінно змінити ставлення українських громадян та влади до життєвого простору, прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити й дбати про довкілля. Залучити більше 50 000 учасників по всій Україні на акцію з прибирання сміття 16 квітня 2011 року, якісно організувати і провести акцію. Для досягнення мети необхідно було залучити до участі громадські об'єднання, органи місцевого самоврядування, державні організації, заклади освіти, ЗМІ, торгові мережі для забезпечення матеріалами прибирання, пересічних громадян. Всього було залучено 1115 учасників, трудові десанти відбулися у різних мікрорайонах:

- Шуменський мікрорайон, суботник у сквері „Нафтовиків”, організатор ХМДГЕО „Ластівка”. До участі залучені учні шкіл №8 та №11, 32, Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості, працівники державного управління охорони навколишнього середовища в Херсонській області, працівники Комсомольського райвиконкому, житлово-комунального господарства, члени „Ластівки”. Санітарними засобами забезпечував гіпермаркет „Нова лінія”; 
- мікрорайон Корабел, суботник на березі річки Кошової, організатор Херсонська обласна громадська організація "ЕкоСоюз". Прибирання здійснювали студенти екологічного клубу Херсонського гідрометеорологічного технікуму. До участі залучені учні прилеглих шкіл №9 та №3, працівники житлово-комунального господарства; 
- Гідропарк, берег Дніпра, організатор Херсонський міський Центр молодіжних ініціатив „Тотем”. До участі залучені гуртківці Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учні школи №12; 
- мікрорайон Житлоселище, організатор школа №5, до участі залучений Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості; 
- парк обласного ліцею (Казений сад), організатор громадська організація „Безпосереднє народовладдя”; 
- центральне кладовище, організатор державна екологічна інспекція; 
- Потьомкінський сквер, організатор гімназія №20; 
- парк імені Маргелова, організатор Херсонська міська громадська організація ветеранських організацій союз «Патріот»; 
- селище Комишани, організатор селищна рада та ЗОШ №26; 
- Комсомольський парк, організатор ТРК „Скіфія”.

Інформаційну підтримку здійснювали обласне радіо „Таврія”, обласна телерадіокомпанія „Скіфія” та Центр екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. 

Координували роботу трудових загонів Херсонське обласне товариство Соборного козацтва України „Січ” та ХМДГЕО „Ластівка”.

За правилами кампанії та відповідно нормам утилізації відходів, сміття необхідно було утилізувати за типами, але в Херсоні це марна справа, адже все сміття все одно буде вивезене та разом скинуте на міське звалище. І ще не менш серйозний недолік – дуже низький рівень активності серед пересічних громадян. Про це свідчить ігнорування мешканцями приватного сектору по вулицях 2-а Західна, Фестивальна та Тельмана що в Шуменському мікрорайоні. Звалище виросло у сквері Нафтовиків, здебільшо з їх вини та порушує усі санітарні норми - поруч школа №8. 

Продовж тижня діти розносили запрошення та вручали особисто господарям приватних будинків, але жоден з них так і не долучився до прибирання ними ж розведеного смітника. Який приклад дорослі подають дітям? Невже сумління більше нікому не потрібне і його можна викинути на „смітник” з іншим непотрібом?

(Василенко Лариса, міська дитяча екологічна організація "Ластівка")

16 квітня 2011 року в рамках обласного конкурсу «Місячник екології», Всеукраїнських акцій: «Майбутнє лісу в твоїх руках » та «Зробимо Україну чистою!» гуртківці Херсонського обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді провели День Довкілля на території Херсонського лісництва поблизу селища Антонівка. В цей день волонтери всієї України вийшли на вулиці своїх населених пунктів, щоб зробити чистішими наші парки, сквери, околиці міст та сіл. Юннати зібрали купу сміття (пляшок, обгорток, одноразовий посуд), щоб показати дорослим, що наближаються травневі свята і місця масового відпочинку повинні залишатись такими ж чистими як сьогодні.

(Коваленко І.В. - методист  Херсонського обласного Центру 
еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді)

З результатами Всеукраїнської акції ви можете ознайомитись на сайті Зробимо Україну чистою!
 Екологічний календар