18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Проблеми питного водопостачання в Україні, і на Херсонщині зокрема, є досить гострими і соціально „вибуховими”. Достатньо лише нагадати, що херсонці п’ють практично „технічну воду”, оскільки за солевмістом вона не відповідає стандарту „Вода питна”, і наш міськводоканал кожні три роки отримує „тимчасовий дозвіл” на подачу нам питної води сумнівної якості.
27 жовтня 2009 року в м. Києві відбулась робоча конференція „Протокол про воду та здоров’я: європейський підхід щодо покращання доступу до безпечної води в Україні”, в якій за інформацією організаторів –Всеукраїнської екологічної громадської організації (ВЕГО) “МАМА-86” за підтримки Жіночого водного партнерства - Women for Water Partnership (WfWP) та Ради із співпраці в галузі водопостачання та водовідведення WSSCC, взяли участь 70 представників різних зацікавлених сторін з 23 міст та інших населених пунктів України, серед яких 3 представника Центральних органів влади: Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства охорони здоров’я України, Державного комітету України по водному господарству, 12 представників місцевих органів влади, 6 представників ВК виробництва, 9 представників науки, 5 представників бізнесу, 33 представників НУО та 2 представника ЗМІ. В роботі конференції взяли участь Посол Норвегії та Почесний Секретар Жіночого водного Партнерства, Нідерланди.
Національна конференція завершила серію регіональних заходів, присвячених обговоренню завдань та шляхів впровадження Протоколу, що відбулися 18 вересня у м. Феодосії, 24 вересня у м. Миколаєві, 8 жовтня у м. Яремче та 16 жовтня в м. Полтаві.
На конференції було відзначено, що станом на жовтень 2009 року Україна не виконала передбачених зазначеними статтями зобов'язань Протоколу щодо визначення національних цільових показників, строків їх досягнення, розробки системи контролю хвороб, пов’язаних з водою, та їх раннього попередження, не розробила планів дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з водою та здоров’ям. Відтак, це питання може бути передане на розгляд Комітету з дотримання Протоколу.
Протокол, що був ратифікований ще у 2003 році, досі лишається невідомим законодавчим актом України як на національному, так і на місцевому рівнях, як для держслужбовців, так і для пересічних громадян України. Протокол не згадується в жодній державній програмі, що стосується управління водними ресурсами, забезпечення населення водою та санітарно-гігієнічними умовами.
У громадськості викликає занепокоєння і те, що впровадження Протоколу лишається дуже повільним, відомчим, закритим для участі громадськості процесом, а План заходів щодо ратифікації Протоколу в Україні не переглядався з 2003 року.
Учасники конференції прийняли відповідну Резолюцію, в якій звернулись до державних органів влади з конкретними пропозиціями (найближчим часом офіційний текст Резолюції буде також розміщено на нашому сайті).
Від Херсонщини в роботі Національної робочої конференції взяли участь заступник голови Громадської Ради при Херсонській обласній державній адміністрації Лариса Щепьоткіна, координатор Херсонського обласного товариства захисту прав споживачів Віра Задніпрянна та голова Громадської екологічної ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області Григорій Романенко.
Романенко Г.М.