18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
В Херсонській області стоїть жарка та вітряна погода.
Висока пожежна небезпека, відсутність опадів та сильні вітри сприяють виникненню лісових та степових пожеж.
Враховуючи, що територія Парку більшу частину року відноситься до V класу пожежної небезпеки по територіальному розподілу території України та те, що територія парку з трьох сторін межує з лісгоспами, існує імовірність виникнення пожеж на території Парку.
Частіше пожежі виникають від багать. У сухий період року пожежа може виникнути від кинутого у траву непогашеного недопалку чи сірника, бо лишайники, мохи, трави, сухе листя чи хвоя, дрібні гілочки спалахують від них як порох. Пожежі призводять до розвитку ерозійних процесів, порушення гідрологічного режиму територій.
У цей період найбільше відповідальне завдання є не допустити виникнення пожеж, застерегти від вигорання травостою заповідної території з червонокнижною рослинністю.
Хочемо привернути увагу жителів с. Малі Копані та с. Раденськ, усіх, хто відпочиває на природі не розводити вогнища.
Звертаємося до кожного жителя Херсонщини з проханням додержуватись правил протипожежної поведінки та особисто стати на сторожі природних багатств.
Пам’ятайте, що, перебуваючи на території Парку, забороняється розводити багаття та викидати недопалки в суху траву! Від нас залежить майбутнє нашої планети і існування всього живого!
Закликаємо!
НЕ ПАЛІТЬ, щоб не спалити!
В Херсонській області Указом Президента України № 221-2010 від 23 лютого 2010 року було створено Національний природний парк «Олешківські піски» Національний парк як об’єкт природно-заповідного фонду почав діяти з 21.11.2011 року. Це молоде підприємство, спеціалісти якого добре розуміють, що в зв’язку з настанням такої погоди зберігається безпека виникнення пожарів і на території Парку, в зв’язку з цим Парку вкрай важливо мати пожежну техніку для гасіння пожеж.
Причини виникнення пожеж банальні та прості – необережне поводження людей з вогнем та порушення правил пожежної безпеки. Більш всього пожежі виникають при відпочинку у лісі в пожежонебезпечний період, внаслідок спалення сміття, від кинутого недопалку, при випасі худоби, випалюванні стерні. Для своєчасного подолання стихійного лиха Міністерство екології та природних ресурсів України виділило державні кошти для купівлі нової автоцистерни пожежної АЦ -40 для Національного природного парку «Олешківські піски». Керівництво Парку закріпило пожежний автомобіль за науково-дослідним природоохоронним відділенням «Раденське». Це значно поліпшить своєчасне та швидке гасіння пожеж, та недопущення розповсюдження вогню на значну площу, забезпечувати подачу у вогнище води з цистерни.
Національний природний парк «Олешківські піски» з метою посилення охорони території парку від пожеж розробило низку заходів з протипожежної безпеки. Ці заходи розроблені з метою вдосконалення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та припинення порушень природоохоронного законо-давства недопущення пошкодження або знищення природних комплексів на території Парку.
На території Пару активізована робота з питань пожежної безпеки: забезпечене патрулювання території ділянок природно-заповідного фонду співробітниками служби державної охорони Парку, організоване чергування державної охорони Парку у вихідні та святкові дні, ведеться роз’яснювальна робота з населенням населених пунктів та працівниками підприємств, розташованих у безпосередніх близькості до НПП. Розроблені спільні заходи по ліквідації надзвичайних ситуацій з підприємствами і організаціями, що розташовані у безпосередній близькості до НПП.
(Матеріал надано спеціалістом відділу з еколого-просвітницької роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Олешківські піски» Лазарєвою А. Л.)